З Європи почнуть депортовувати українців: правда чи фейк

У мережі шириться інформація про те, що з 15 лютого нібито розпочнеться часткова депортація українців, які знаходяться у країнах Євросоюзу. Громадян лякають тим, що уже навіть є відповідні списки людей. Правда це чи ні, повідомляє «Дніпро Оперативний». 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростував ці чутки. У контакт-центрі українського МЗС і в посольстві України в Чехії на запит розслідувачів Gwara Media, чи відомо їм щось про подібні повідомлення і списки, запевнили – чують про таке вперше.

Фактчекери перевірили посилання, за яким нібито можна було побачити перелік громадян на депортацію, перейшли до закритого Telegram-каналу, але ніяких списків там так і не знайшли. 

Таким чином, «новина про депортацію», яку зараз активно розповсюджують у телеграмі, є типовим клікбейтом. Адміністратори пабліків хочуть набрати собі побільше аудиторії за рахунок поширення панічних настроїв.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про затримання підозрюваного у вбивстві заступника міського голови Нікополя. А ще ми пояснювали, як допомогти людині, яка отримала контузію. Джерело

Новини за темою

Вакансія

spot_img

Останні новини