На головну Новини Суспільство У таборі «Ранчо Едельвейс» бізнесмен із Дніпра заробляє на будівельниках та дітях-переселенцях

У таборі «Ранчо Едельвейс» бізнесмен із Дніпра заробляє на будівельниках та дітях-переселенцях

0
У таборі «Ранчо Едельвейс» бізнесмен із Дніпра заробляє на будівельниках та дітях-переселенцях

Війна допомогла розвинутися не лише великій кількості волонтерів, які в тилу допомагають українській армії перемагати російського ворога, а й виростити водночас тіньовий бізнес на українцях, що страждають.

Декілька днів тому журналістам ІА «Дніпро Оперативний» стало відомо про діяльність одного бізнесмена з Дніпра – Анатолій Алексєєв захотів збудувати дитячий табір «Ранчо Едельвейс» на заході України. Для здійснення своїх планів він найняв будівельників із Дніпра, і у травні 2022 року розпочали роботу. Початку будівництва передували довгі місяці підготовки, розрахунків, розробка та коригування концепції проекту. З собою дніпровський підрядник узяв понад 20 колег: бригади з Кам’янського, Рівного та Харкова. Хлопці приїхали на об’єкт та почали зводити табір за проектом. Впоралися будівельники вже до 25 червня. І табір під назвою «Ранчо Едельвейс» навіть зміг прийняти на цей момент першу партію дітей на відпочинок. Проте історія лише починається. Дітей табір прийняв, а ось за роботу з будівельниками Анатолій Алексєєв розплатитися не захотів. Ба більше, призупинив інші, фінальні роботи.

анатолий алексеев

Минуло ще довгих чотири місяці, а підрядники, які будували табір, так за свою роботу грошей і не отримали. Спочатку Анатолій Алексєєв виходив на зв’язок, але чомусь «забував» про попередні фінансові домовленості та ціноутворення будівельних послуг. А трохи пізніше він взагалі перестав відповідати на дзвінки. Водночас рекламники та піарники до нього дотягуються швидко та легко, щоб просунути його бізнес на медіа-платформах.

Вище ми писали, що фінальні роботи так і не були проведені про це, до речі, заявляє і сам Алексєєв. Більше того, стверджує, що «Едельвейс» ще не ввів в експлуатацію. Звідси випливає питання, як тоді табір на повну приймає дітей ще з червня місяця?

Якщо дивитися на факти, то виходить така картина: каркас корпусу, а це понад 1000 кв м, зроблений з дерева. Влітку він ще не був оброблений вогнетривкими матеріалами. Немає там і негорючого утеплювача, пожежної сигналізації та гідрантів. Якщо станеться пожежа, то може повторитись сценарій п’ятирічної давності в одеському таборі «Вікторія». Чи мало було, коли вогонь забрав життя трьох дівчаток?

Журналісти сподіваються, що влада міста Сколе (Львівська область), яка, до речі, не давала дозволу на будівництво табору, прийме якісь заходи. Цю статтю можна вважати офіційним зверненням, адже на «кидалові» будівельників історія бізнесмена Алексєєва не закінчується.

Хто заплатить за дітей?

Прочитавши попередню частину статті, ви можете поставити запитання – ну, може, у бізнесмена закінчилися гроші, щоб заплатити будівельникам? Чи ситуація може бути не така погана, як її описують? На жаль, ні, все ще гірше. Адже будував цей диво-табір у стилі вестерну Алексєєв, щоб тягнути гроші з українських гаманців на власне благо.

Анатолій Алексєєв останніми днями все частіше з’являється у пресі Дніпра. Рекламує там свій дитячий табір «Едельвейс» у Львівській області та «Дачу «Едельвейс» – міні-табір під Дніпром.

У рекламних статтях «меценат» розповідає, з яким прагненням будував ці об’єкти, щоб… заселити туди переселенців, які опинилися в біді через війну. Алексєєв запевняє, що приймає біженців безкоштовно. Потім додає, мовляв, лише дітей. А потім нова інформація – селить дітей лише трьох категорій: переселенців із зруйнованих міст, дітей військових та повних сиріт, які стали такими у цю війну. У принципі, навіть таке волонтерство хороше, бо будь-яка допомога у війну – цінна. Але! Виявляється, тут діє «схема», бо за своє «безкоштовно» Алексєєв чекає оплату від інших благодійних фондів. Адже утримання однієї дитини на день у таборі оцінили у 1000 грн, і це без опалення. Тобто він шукає, кого заселити у себе в таборах, а потім просить за них заплатити з гаманця українців. Це вже виходить псевдоблагодійність.

Але ця схема не спрацювала, тому «меценат» Анатолій Алексєєв дуже розлютився. У рекламних статтях він стверджує, що йому відмовили і фунд Столара, і фонд Ахметова. Бізнесмен обурений, що про дітей ніхто не думає: «Ось зараз вони сидітимуть у неопалюваних квартирах, намагаються вчитися. А тут це можна робити в звичайних умовах!».

Загалом, які ще нові схеми вигадає бізнесмен Анатолій Алексєєв незрозуміло, але ми стежитимемо й надалі за розвитком подій.

ранчо эдельвейсДжерело

Залиште коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
пожалуйста, введите ваше имя здесь