На головну Новини Пригоди Реабілітація за допомогою собак: у Дніпрі діти з інвалідністю пройшли каністерапію

Реабілітація за допомогою собак: у Дніпрі діти з інвалідністю пройшли каністерапію

0
Реабілітація за допомогою собак: у Дніпрі діти з інвалідністю пройшли каністерапію

У Дніпрі для реабілітації дітей з інвалідністю використовують каністерапію. Це один з видів лікування за допомогою звичайних або спеціально навчених собак. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний» з посиланням на міську раду.

Сьогодні, 25 травня, чотирилапі завітали до  вихованців Центру соціально-трудової реабілітації дітей з інвалідністю дошкільного та шкільного віку. У межах благодійної акції «Лапа друга» підопічні закладу спілкувались з собаками, грали, гуляли з ними, а також долали смугу перешкод.  

«Акцію влаштували діти кінологічного гуртка «Юний кінолог» КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості». Це вже четверте таке заняття, і я дуже пишаюсь цим, адже результат помітний. Діти зовсім по-іншому зараз спілкуються з собаками, з легкістю пройшли смугу перешкод. Дуже цікавий потрібний захід для соціалізації особливих дітей. Плануємо продовжувати такі заняття, також хочемо провести каністерапію з дітьми з Бахмута, які психологічно травмовані», – розповіла Тетяна Пальчун, директорка КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР.

каністерапія дніпро

Спілкування з собаками дає дітям з вадами психічного розвитку тактильні відчуття, які в комплексі з іншим лікуванням допомагає в їхній соціальній адаптації, зазначила методистка Центру соціально-трудової реабілітації дітей з інвалідністю дошкільного та шкільного віку Наталія Малієнко:

«Такі діти часто бояться дотиків людей, а тактильність важлива у соціальній адаптації. Собаки приємні на дотик, вони пухнасті і цим допомагають виробити позитивну асоціацію з дотиками загалом».

Дівчинка Соломія привела на акцію свого чотирирічного французького бульдога Купера. Каже, її пес вихований та добрий, тож впевнена, що ні на кого огризатися не буде і отримає задоволення від спілкування з іншими дітьми:

«Ми вже брали участь у подібній акції раніше, все пройшло добре, Купера всі люблять, гладять. Показали дітям центру реабілітації деякі команди, які він знає – сидіти, лежати, до мене».

бульдог

Одна з підопічних Центру соціально-трудової реабілітації Анастасія. Дівчина каже, тепер хоче і собі пухнастого друга:

«Сьогодні я перший раз ось так спілкувалась з собаками, страшно не було. Найбільше сподобалось спілкуватись з собакою породи шпіц».

шпіцДжерело

Залиште коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
пожалуйста, введите ваше имя здесь