На головну В Україні Коли звільнять Херсон і що буде з Каховською ГЕС: голова ГУР про можливі сценарії

Коли звільнять Херсон і що буде з Каховською ГЕС: голова ГУР про можливі сценарії

0
Коли звільнять Херсон і що буде з Каховською ГЕС: голова ГУР про можливі сценарії

Про можливі терміни звільнення Херсона та замінування Каховської дамби розповів голова ГУР Кирило Буданов в інтерв’ю «Українській правді», передає «Дніпро Оперативний».

Буданов вважає, що ЗСУ звільнять Херсон до кінця цього року. Відомо, що росіяни вивозять із міста свої фінансові структури, роблячи видимість евакуації, але тим часом заводять туди нові військові з’єднання.

«Тобто вони розуміють, що, якщо ми візьмемо хоча б контроль над кахівською дамбою, яка єдина транспортна артерія, що повноцінно функціонує, їм доведеться приймати дуже швидко рішення.

Або дуже швидко залишати місто і виходити, або вони ризикують опинитися в тій ситуації, в якій раніше опинилися наші підрозділи в Маріуполі. Ситуація дещо інша, але концептуально буде дуже схожою.

І ось розуміючи це все, вони готують ґрунт, щоб, якщо буде потрібно, дуже швидко звідти вийти. Однак, вони не готуються до виходу зараз, вони готуються до оборони», — каже Буданов.

Глава розвідки підтвердив, що кахівська дамба замінована як мінімум частково, але ймовірність її підриву вкрай мала.

«Скажу так: підрив цієї дамби точно спричинить екологічне лихо, це факт. Просто є інші аспекти. Перше: навіщо це робити – що вони втратять і що отримають? 

І друге: можна частково підірвати дамбу, а можна повністю. Так от, щоб підірвати її повністю, такі роботи не проведені. Мінування проведено частково для часткового руйнування, якщо буде потрібно. Щоб зруйнувати такого рівня конструкцію, потрібні десятки тонн вибухівки, правильно розташованої. Не можна КаМАЗ десь поруч поставити, це нічого не дасть», — вважає Буданов.

За його словами, росіяни отримають суцільне затоплення лівобережжя Херсонської області і втратять навіть теоретично можливість подачі води до Криму.

«І найцікавіше — вони знищать можливість існування Запорізької атомної електростанції, тому що цей об’єкт нерозривно з нею пов’язаний. Ну і звичайно, вони ускладнять нам просування на певний проміжок часу. І це, до речі, не дуже великий проміжок часу, десь близько двох тижнів буде.

Але вони будуть змушені відступити до Криму. Іншими словами, якщо зробити суцільну руйнацію, то сценарій такий. Чи готові вони до цього? Думаю, що ні», — сказав Буданов.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва співпрацювала з рф.Джерело

Залиште коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
пожалуйста, введите ваше имя здесь