Очільник польського зовнішньополітичного відомства наголосив, що саме українці мають визначати, що відповідає їхнім інтересам.
Капітулювати Україна не має підстав, адже демонструє мужній спротив, отримуючи підтримку з боку партнерів як у сфері озброєння, так і фінансів. Таку думку висловив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський 23 квітня під час промови у Сеймі, передає Укрінформ.
Свій виступ, присвячений зовнішньополітичним пріоритетам Польщі на 2025 рік, Сікорський назвав найскладнішим за час своєї роботи, вказуючи на безпрецедентну напругу у міжнародній сфері за останні десятиліття.
Він зазначив, що бойові дії на півдні та сході України супроводжуються серйозними втратами з боку агресора, хоча Росія досягла обмежених результатів. Міністр підкреслив, що попри посилену мобілізацію та залучення найманців із Північної Кореї, Москва спромоглася утримати лише п’яту частину української території за понад три роки бойових дій.
Крім того, Сікорський навів оцінки, за якими витрати Росії на ведення війни вже перевищують $200 мільярдів, а збройні сили втратили близько мільйона військових, які більше не беруть участі в боях.
Глава МЗС Польщі також зауважив, що втрати ЗСУ є меншими, українські сили не допустили захоплення Києва, не дали встановити проросійську адміністрацію, завдали нищівного удару по Чорноморському флоту РФ та забезпечили відновлення судноплавства через Босфорську протоку.
«Що буде далі — поки ніхто не знає: яка армія першою втратить боєздатність або кому не вистачить ресурсів. Але ми бачимо: Україна чинить опір з надзвичайною відвагою, і говорити про капітуляцію недоречно. Європейські держави й надалі надаватимуть Києву озброєння та кошти», — наголосив польський дипломат.
Він додав, що лише Україна може вирішувати, що для неї є прийнятним, на які поступки вона готова піти та які саме іноземні війська можуть бути присутні на її території в майбутньому.
Обговорення умов завершення війни
Як раніше повідомляв УНІАН, колишній президент США Дональд Трамп запропонував мирне врегулювання, згідно з яким Росії залишаються майже всі окуповані землі. Цей план, що складається з семи пунктів, не передбачає конкретних гарантій безпеки для України з боку США, повідомляє The Telegraph. Заплановане обговорення документа між американською делегацією та українськими представниками мало відбутися 23 квітня у Лондоні.
Втім, перемовини скасували. Після того, як держсекретар США Марко Рубіо відмовився від участі, аналогічно вчинили міністри закордонних справ Франції й Німеччини. Натомість було оголошено про підготовку окремих зустрічей між дипломатичними представниками України та Великої Британії.
У свою чергу, віцепрем’єрка та очільниця Мінекономіки України Юлія Свириденко заявила, що Київ відкритий до діалогу, але не до капітуляції. Вона підкреслила, що українське суспільство не сприйме варіант замороженого конфлікту під виглядом миру чи легітимізацію анексії Криму. «У разі ненадання членства в НАТО, Україна наполягатиме на отриманні чітких та дієвих гарантій безпеки, які зможуть запобігти майбутній агресії та забезпечити тривалий мир», — підсумувала вона.