Після рішення Сполучених Штатів, свої візити до Лондона скасували також високопосадовці дипломатичних відомств Німеччини та Франції.
Зустрічі міністрів закордонних справ Великої Британії, США, Франції, Німеччини та України, які мали відбутися в британській столиці, було анульовано. Як повідомляє Sky News, замість багатостороннього формату сторони обмежаться двосторонніми переговорами між представниками України та Великої Британії.
Головний дипломат України Андрій Сибіга залишиться у Лондоні для особистої зустрічі з британським колегою Девідом Леммі. Після того, як держсекретар США Марко Рубіо скасував свій візит, аналогічні кроки зробили також міністри зовнішніх справ Франції та Німеччини.
Як зазначають медіа, Рубіо відмовився від поїздки після того, як президент України Володимир Зеленський відкинув ключовий пункт мирного плану, запропонованого Дональдом Трампом. Зокрема, йшлося про згоду на анексію Криму Росією. Також план передбачав зупинку бойових дій на поточній лінії фронту. У відповідь міжнародні партнери Києва розраховують на гарантії безпеки та участь у повоєнному відновленні держави.
За інформацією *Financial Times*, президент Росії Володимир Путін готовий припинити активні бойові дії, зберігаючи під контролем приблизно п’яту частину української території, яку РФ окупувала.
Трамп пригрозив припиненням свого посередництва у разі ускладнення переговорного процесу, тоді як Рубіо дав зрозуміти, що США можуть вийти з діалогу, якщо протягом найближчих днів не буде зафіксовано суттєвого прогресу.
У зв’язку зі скасуванням візиту, Девід Леммі провів телефонну бесіду з Марко Рубіо, яку охарактеризував як «плідну»:
«Велика Британія тісно співпрацює зі Сполученими Штатами, Україною та європейськими партнерами задля досягнення миру та припинення незаконної агресії з боку Путіна».
У свою чергу, Рубіо підтвердив, що налаштований на подальшу співпрацю в технічному форматі:
«Наша команда очікує на ефективні, змістовні технічні консультації з українськими та британськими представниками, а також на перенесення мого візиту до Великої Британії на найближчі місяці».
Велика Британія спільно з Францією виступають за створення «коаліції охочих», яка могла б забезпечити миротворчу місію після досягнення домовленостей щодо припинення вогню. Втім, чимало аналітиків ставлять під сумнів реалістичність цієї ініціативи без активної участі США.