Він запевняє, що Кремль нібито не прагне відновлення діалогу зі Сполученими Штатами для зняття санкцій.
Офіційна Москва одночасно висуває вимоги до Вашингтона щодо зняття обмежень і водночас намагається переконати власне населення, що не проявляє ініціативи у цьому напрямку.
Очільник МЗС Росії Сергій Лавров в інтерв’ю виданню “Комерсант” заявив, що під час обговорень із США порушується питання повернення до економічної та торговельної співпраці, яка, за його словами, була майже цілком заблокована “неправомірними” обмеженнями:
“Якщо уважно стежите за тим, що говорять у нашій країні, то знаєте — ми не намагаємося впливати на інших чи благати про скасування санкцій”.
Втім, нещодавно сам Лавров заявив журналістам, що понад місяць тому Кремль звернувся до США з проханням зняти обмеження з компанії “Аерофлот” і відновити прямі авіаперельоти. Під час переговорів 10 квітня російська делегація знову озвучила цю ініціативу, нагадуючи про попередні звернення.
Читайте також:
Лавров також додав: “Можливо, якісь позитивні сигнали і були, однак поки що нічого конкретного не відомо. Ми не зупинимося і будемо працювати над цим, адже це — шлях до нормалізації”.
Крім цього, російська сторона вимагає зменшити санкційний тиск в контексті домовленостей щодо припинення вогню в акваторії Чорного моря. Під час перемовин у Саудівській Аравії представники Москви наполягали на знятті обмежень, що стосуються російських фінансових установ та аграрного сектору.
Обмеження проти Росії
У березні поточного року Володимир Путін повідомив, що проти російських компаній та громадян наразі діє 28 595 санкцій.
Ці заходи, запроваджені у відповідь на повномасштабну агресію проти України, охоплюють різні ключові галузі — від енергетичного сектору до оборонної промисловості, фінансів і високих технологій.
Попри численні санкції, Росія не припиняє використовувати складні схеми для їхнього обходу. Завдяки цим механізмам вона досі має доступ до стратегічно важливої продукції, зокрема для потреб свого військово-промислового комплексу.