Ймовірність того, що Сполучені Штати припинять свою посередницьку роль у діалозі між Україною та Росією, є доволі високою.
Фахівець поділився думками щодо наслідків лондонської зустрічі, яка може завершитися без значущих рішень.
З огляду на зменшений рівень учасників з боку України, Великої Британії, Німеччини, Франції та США, не варто сподіватися на суттєвий прорив чи визначені домовленості. Таку оцінку дав військовий експерт Денис Попович у своєму виступі на телеканалі “Суспільне”.
За словами аналітика, держсекретар США Марко Рубіо разом зі спецпредставником президента США Стівом Віткоффом вирішили не брати участі в перемовинах через чітку позицію української сторони, яка заявила, що готова вести дискусію лише в межах, які не включають визнання Криму як частини Росії.
“Представники США, як відомо, виступали з ініціативою мирного плану Трампа, в якому, серед іншого, передбачалося визнання Криму російським. Особисто для мене незрозуміло, на що саме вони сподівалися, адже визнавати анексовані території заборонено не лише законами України, але й американськими нормативами”, — підкреслив Попович.
Він нагадав, що під час першого президентського терміну Дональда Трампа в США був ухвалений закон, який забороняє офіційне визнання анексії Криму.
Після того, як Рубіо повідомив про своє рішення не брати участі у зустрічі, представники зовнішньополітичних відомств Німеччини, Великої Британії, Франції та України також вирішили не приєднуватися до обговорень.
“Фактично, це свідчить про зниження рівня участі. А менше представництво, на мою думку, автоматично означає відсутність конкретних результатів чи вагомих домовленостей на цьому етапі”, — акцентував експерт.
Він зазначив, що, найімовірніше, переговори обмежать до технічних обговорень, після чого інформація буде передана до керівництва країн для подальших рішень.
Окремо аналітик згадав заяву віце-президента США Джей Ді Венса, який попередив, що Америка вийде з переговорного процесу, якщо її пропозиції не будуть враховані.
“Сценарій, за яким США припиняють своє посередництво, наразі виглядає досить реалістичним. У такій ситуації для нас надзвичайно важливо зберегти хоча б той рівень допомоги, який ще надається — як у вигляді розвідувальних даних, так і через вже погоджені пакети підтримки”, — зауважив Попович.
При цьому він підкреслив, що поточна адміністрація США демонструє нестабільність у своїх позиціях і часто змінює курс дій.