В Україні може з’явитися нове свято: що відомо

Народні депутати вносять пропозицію про введення в Україні Міжнародного чоловічого дня. Відповідний законопроект зареєстровано на розгляді у Верховній Раді, повідомляє “Дніпро Оперативний”. 

На основі законопроєкту, який зареєстровано у Верховній Раді, ідея введення Міжнародного чоловічого дня поступила від народних депутатів різних політичних партій: Марії Мезенцевої та Олександра Мережка від “Слуги народу”, а також Ярослава Юрчишина від “Голосу”.

Автори законопроекту вважають, що встановлення такого свята сприятиме привертанню уваги до важливості ролі чоловіків у суспільстві та відзначенню їхніх досягнень. Зазначено, що Міжнародний чоловічий день вже офіційно відзначається у 80 країнах, включаючи США, Канаду, Великобританію, Францію та Німеччину.

“Однією з основних принципів сучасного правозабезпечення є принцип гендерної рівності. В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують Міжнародний жіночий день і День прав людини. Проте, для забезпечення повноцінної рівності статей, важливо встановити і Міжнародний чоловічий день, що визначається національним законодавством. Встановлення Міжнародного чоловічого дня може бути важливим кроком у підтримці гендерної рівності. Воно показує, що суспільство визнає важливість прав та проблем чоловіків, а також їхній внесок у суспільство. Це може стимулювати позитивні зміни в уявленнях про стать і взаємини між статями”, – сказано у пояснювальній записці.

Світове визнання Міжнародного чоловічого дня наступило у 1999 році завдяки ініціативі доктора Джерома Тілуксінгха в Тринідаді і Тобаго. Він вважав, що встановлення цього свята буде акцентувати на важливості ролі чоловіків у суспільстві.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли про скасування 3 групи інвалідності. Також ми розповідали про поради для водіїв, у яких пробило колесо. Джерело

Новини за темою

Вакансія

spot_img

Останні новини