«Який зв’язок між діжкою та реактивним двигуном?»: у Дніпрі проведуть цікавий хімічний дослід

Опубликовано в 

Карбід, вода, запал та порожня ємність — відро чи банка. Цей саморобний хімічний рецепт знайомий багатьом з дитинства. Але що буде, якщо змінити масштаб і замість банок взяти 200-літрові металеві діжки? З’ясувати це 19-20 жовтня пропонує кандидат хімічних наук Віталій Пальчиков разом зі студентами ДНУ ім. Олеся Гончара.

Хімія — наука, що вимагає популяризації в України. І найкраще для цієї мети підходить розважальний формат — видовищні досліди, що сподобаються глядачам та дадуть допитливим дітям привід для роздумів. Провести експеримент з вибухом газової суміші вдома — надто небезпечно. Але це цілком реально зробити на спеціальній локації.

«Як високо можна підкинути 25 кілограмів сталі з землі та що при цьому відчути? Багато хлопців колись полюбляли робити щось подібне. Клали на землю маленький шматочок карбіду, поливали його водою, накривали баночкою, чекали, а потім підпалювали суміш крізь отвір. Банка підлітала метрів на 10-15. Ідея нашого досліду — масштабувати цю забаву на металеву діжку. Точніше, на 3 металеві діжки, які ми підірвемо одночасно», — розповідає Віталій Олександрович.

Для завідувача хімічною лабораторією ДНУ така розвага, це привід проілюструвати дві речі. Наочно показати дорослим та малечі, наскільки небезпечним може бути побутовий газ — адже енергія, що вивільнюється при вибуху 200 літрів газової суміші, це ніщо у порівнянні з витоком газу на звичайній кухні. І розповісти про технології, що перетинаються з цим, на перший погляд, простим дослідом.

«По суті той самий реактивний двигун у сильно спрощеному вигляді, це просто камера. Та ж сама діжка. У цій камері постійно вибухає газова суміш — так утворюється реактивна тяга, що штовхає літак. Як бачите, на прикладі звичної діжки можна розповідати про досить цікаві речі», — зауважує автор експерименту.

 Варто зазначити, що «польоти діжок» вже не перший проект Віталія Пальчикова та його команди. Їх торішній мега-дослід був присвячений створенню 100-метрової пінної хмари і став однією з найяскравіших подій великого фестивалю науки та сучасних технологій.

Побачити масштабний вибуховий дослід та інші наукові розваги можна буде на головному інженерному шоу країни — Interpipe TechFest 2019, що пройде 19-20 жовтня у Дніпрі, в парку «Лавина».

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в vk
VK
Поделиться в odnoklassniki
OK
Поделиться в telegram
Telegram
Поделиться в whatsapp
WhatsApp
Поделиться в email
Email
Курс наличной валюты

объявления

комментарии

logo-1.png

Днепр сегодня © 2016–2019.

Новости Днепра, люди, места, события. 

Редакция: podiinet@gmail.com

Все материалы защищены. Запрещается копирование, распространение (в том числе путем копирования на другие сайты и ресурсы в Интернете) или любое иное использование информации и объектов без предварительного согласия правообладателя или указания ссылки на первоисточник.