На головну Новини Пригоди Шкільні обіди у Дніпрі вдосконалили: як змінилося меню

Шкільні обіди у Дніпрі вдосконалили: як змінилося меню

0
Шкільні обіди у Дніпрі вдосконалили: як змінилося меню

Перші два тижні змішаного навчання у дніпровських школах відбулися без особливих проблем, але було одне «але» — шкільне харчування. Меню, яке пропонували учням у їдальнях, викликало дивні відчуття. Зокрема, дітям не сподобалась квасоля, яку вони отримували у ланч-боксах по п’ятницях. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний» з посиланням на «Наше місто».

В соцмережах серед батьків тривали дискусії щодо того, що подають на обід їхнім дітям. Багатьох здивувало поєднання в одному ланч-боксі ізюму, винограду, квашеної капусти та огірків. Фотографії з червивими яблуками також обговорювалися. Деякі висловлювали незадоволення щодо несолоних салатів та трав’яного чаю без цукру. Ці події відбувалися в школах, де компанія «Олімпіус Консалт» була постачальником їжі, і це викликало численні питання та обурення батьків.

Директор компанії «Олімпіус Консалт», Михайло Торощин, визнав, що були помилки у харчуванні та обіцяв внести зміни. Він пояснив, що їхня головна помилка була в тому, що вони дуже ретельно дотримувалися постанови уряду, не враховуючи дитячі вподобання та кулінарні звички. Тепер вони планують модифікувати шкільне меню та проводити щотижневі зустрічі з батьками для врахування їхніх побажань.

Постанова № 305 Кабінету міністрів України встановлювала певні норми для шкільного харчування, які не завжди відповідали дитячим смакам та вимогам батьків. Наприклад, у школах тепер пропонують цільнозерновий хліб замість булочок та пиріжків, і додають йогурти та сухофрукти, які далеко не всі діти приймають із задоволенням.

Компанія «Олімпіус Консалт» намагається адаптувати меню відповідно до норм, але з урахуванням дитячих смаків та побажань батьків. Зміни в меню проводяться, але в межах установлених норм.

Шкільний обід

Шкільне харчування також має враховувати алергії та інші обмеження дітей. У багатьох школярів є певні обмеження в харчуванні, і компанія старається враховувати це у складанні меню.

Незважаючи на деякі недоліки, батьки та компанія «Олімпіус Консалт» спільно працюють над поліпшенням якості шкільного харчування.

Згідно з нормами, діти повинні споживати м’ясо, рибу і яйця. Проте, виникла проблема з бобовими продуктами, і ще не зовсім зрозуміло, як їх включити в раціон. Дніпровським школярам не сподобалася ні звичайна тушкована квасоля, ні варена спаржа. Було виявлено, що далеко не всі діти полюбляють зелений горошок. Вилучити бобові продукти з меню неможливо, і кухарі відмовились готувати горохову кашу. Тому саме по п’ятницях компанія «Олімпіус Консалт» годує дітей бобовими продуктами. Експерименти продовжуються, і на наступну п’ятницю обіцяють внести ще якісь зміни, хоча конкретні деталі залишаються в секреті.

Також було відзначено, що деяких дітей і їх батьків не влаштовують солоні огірки, і представниця батьківського комітету Ліцею з посиленою військовою та спортивною підготовкою скаржилася на кислу картоплю. Михайло Торощин, директор компанії «Олімпіус Консалт», категорично відкидає звинувачення у низькій якості їжі. Він стверджує, що готують страви приблизно о шостій вечора напередодні доставки до шкіл, і вони залишаються придатними для споживання протягом доби.

Постачальник також отримував нарікання стосовно незавершеного розігріву котлет та макаронів або плавлячихся кришок на ланч-боксах. Представники компанії стверджують, що в усіх школах є спеціальні шафи для розігріву з максимальною температурою +65 градусів, і їжа розігрівається близько півгодини. Вони також рекомендують знімати кришки для уникнення плавлення. Крім того, ланч-бокси скоро змінять колір з чорного на білий.

Шкільний обід

Хоча були деякі проблеми, проте батьки та компанія «Олімпіус Консалт» працюють разом для поліпшення якості шкільного харчування, і здається, що покращення вже відбуваються.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що компанія-постачальник шкільного харчування у Дніпрі виправляє свої помилки, а лікарні Дніпра оснащують генераторами та засобами безперебійного інтернету.Джерело

Залиште коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
пожалуйста, введите ваше имя здесь