Податківці з Дніпра обкрадали українські компанії на територіях під окупацією

Податківців із Дніпра викрили на розкраданні коштів українських компаній, що знаходяться на територіях під окупацією. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний», посилаючись на прес-службу СБУ.

До незаконної діяльності причетний керівник управління із запобігання та виявлення корупції Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області та два його підлеглі колеги.

Схема полягала у махінаціях з ПДВ. Податківці несанкціоновано втручалися у податкові бази даних та підробляли цифрові підписи керівників.

Це дозволило в електронних кабінетах платників податків тимчасово непрацюючих підприємств реєструвати фіктивні господарські операції з афілійованими комерційними структурами.

Оборудки проводилися без відома керівників підприємств із непідконтрольних територій та мали на меті викрадення їх активів шляхом безпідставного перенесення на них зобов’язань зі сплати ПДВ.

Через злочинні дії чиновників українські підприємці втратили понад 150 млн у гривневому еквіваленті.

Трьом чиновникам та двом їхнім спільникам, у тому числі бухгалтеру, яка вела чорну бухгалтерію, повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 185 (крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах);
  • ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, що обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право на доступ до неї).

Налоговики

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що СБУ обшукує Дніпропетровський обласний центр кардіології.Джерело

Новини за темою

Вакансія

spot_img

Останні новини