Завдяки новому законодавчому проєкту з’явиться можливість відслідковувати переміщення сучасних мікросхем у будь-якому куточку світу.
фото REUTERS, Nvidia
Американські законодавці розглядають ініціативу, що зобов’яже виробників чипів і графічних карток впроваджувати функції геолокації у свої пристрої. Основна ціль цього проєкту – запобігти використанню американських розробок у країнах, що підпадають під санкції, серед яких особливо виділяються Китай і Росія.
Окремі представники влади наполягають на тому, що потрібно не лише фіксувати маршрути пересування таких пристроїв, а й забезпечити можливість їхнього віддаленого вимкнення. За словами конгресмена Білла Фостера, компанія Nvidia вже володіє подібними технічними засобами, повідомляє Tom’s Hardware.
Проєкт закону охоплює велику кількість електронного обладнання, включно з графічними адаптерами Nvidia та AMD, а також процесорами Intel. Крім того, планується створити спеціальну базу даних, яка дозволить відстежувати поточне місцезнаходження пристроїв та їхніх фактичних користувачів.
Наразі документ перебуває на стадії розгляду, і навіть у разі його ухвалення знадобиться кілька років для впровадження в повному обсязі. Однак фахівці вже прогнозують, що це може покласти край несанкціонованим постачанням через «сіру» логістику.
Варто зазначити, що такі компанії, як Nvidia і AMD, вже давно не мають права продавати свою продукцію — графічні карти та процесори — у певні держави відповідно до обмежень. Проте, попри заборони, пристрої все одно потрапляють до цих країн за допомогою паралельного імпорту, що значно підвищує кінцеву ціну для споживача.
У жовтні 2024 року компанія Nvidia відмовила російським користувачам у доступі до оновлень драйверів для своїх відеокарт. Однак за допомогою VPN-сервісів з IP-адресами інших країн драйвери все ж вдається завантажити без жодних труднощів.
Окрім того, Nvidia офіційно підтвердила випуск нової моделі GeForce RTX 5060 з 8 ГБ відеопам’яті. Продажі стартують 19 травня за ціною 299 доларів США (~12 800 гривень).