У Дніпрі підліток на електросамокаті зіткнувся з автомобілем: інформація про стан хлопця

Підліток на електросамокаті врізався в авто - у якому він стані

До однієї з лікарень Дніпра доправили 14-річного хлопчика, котрий напередодні став учасником дорожньої пригоди, рухаючись на електросамокаті. Команда Podii.net з’ясувала деталі щодо самопочуття юного дніпрянина.

Як стало відомо, інцидент трапився близько 20:20 на перехресті проспекту Мирного та провулку Вільного. Анна Пономаренко, старша офіцерка з комунікації Дніпровського районного відділу поліції №2, повідомила нашим журналістам, що водій Daewoo Lanos, рухаючись провулком, не уник зіткнення з електросамокатом, яким керував хлопець, народжений у 2011 році.

У результаті цієї аварії підліток отримав незначні ушкодження та був направлений до лікарні для обстеження, – зазначила Анна Пономаренко.

Сам юнак запевняє, що почувається задовільно. На щастя, обійшлося лише вивихом стегна. Зараз йому надають необхідну медичну допомогу в обласній дитячій клінічній лікарні, що на Космічній.

Струс мозку виключено, але скільки часу доведеться провести в лікарні, поки не відомо, – поділився підліток.

Неповнолітні та електросамокати: що потрібно знати?

Неповнолітні на електросамокатах - що варто знати?

Коментуючи дану подію, Людмила Копиленко, пресофіцерка управління патрульної поліції Дніпропетровської області, підкреслила, що українське законодавство наразі не містить чітких вікових обмежень щодо користування електросамокатами. Проте, згідно з чинними визначеннями, електросамокат класифікується як транспортний засіб.

«У 2023 році було прийнято законопроєкт №8172, який започаткував процес регулювання руху персонального транспорту. Цей документ розмежовує його на дві категорії: легкий персональний електричний транспортний засіб — з потужністю до 1000 Вт і швидкістю до 25 км/год, та низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб — з максимальною швидкістю до 50 км/год і вагою до 600 кг», — роз’яснила Копиленко.

Примітно, що згідно з цим законопроєктом, пристрої, здатні розвивати швидкість понад 50 км/год, не підпадають під жодну з цих категорій і розглядаються як мотоцикли.

Поліцейська, посилаючись на слова Олексія Білошицького, першого заступника Департаменту патрульної поліції, зазначила про існування певного “правового вакууму”. Хоча електросамокати і віднесені до категорії транспортних засобів, питання щодо прав та обов’язків їхніх водіїв, а також правил взаємодії з іншими учасниками дорожнього руху, залишаються не до кінця врегульованими на законодавчому рівні.

Іншими словами, в Правилах дорожнього руху наразі відсутні чіткі вимоги до водіїв електросамокатів, на відміну від тих, що встановлені для автомобілістів чи велосипедистів, – акцентувала Людмила Копиленко.

Аварії за участі електросамокатів

У випадку ДТП, оскільки електросамокат визнається транспортним засобом, передбачено складання протоколу відповідно до ст. 124 КУпАП. Якщо ж за кермом електросамоката був неповнолітній, відповідальність за порушення покладається на його батьків або опікунів.

«Ми наполегливо рекомендуємо батькам приділяти увагу тому, як і де катаються їхні діти, роз’яснювати їм правила дорожнього руху, а також не дозволяти виїжджати на проїжджу частину», – підкреслила Людмила Копиленко.

Правоохоронці радять:

  • Обов’язково використовувати захисне спорядження: шолом, налокітники, наколінники, рукавички.
  • Детально знайомити дітей з правилами дорожнього руху. Навіть якщо дитина не їздить на автомобілі, знання ПДР допоможе уникнути травматичних ситуацій.
  • Уникати самостійних поїздок дитини складними перехрестями та ділянками з інтенсивним рухом.
  • Завжди пам’ятати про обмеження швидкості.

До речі, нещодавно ми повідомляли про те, що у Дніпрі на Січеславській Набережній автомобіль з великою швидкістю врізався у електричний стовп.

Avatar photo
Журналіст "Podii.net"

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image