Близько 1350 працівників Державного департаменту США були позбавлені посади минулого тижня, серед яких є старші аналітики розвідувального бюро, включаючи спеціалістів, орієнтованих на Росію та Україну.
Про це повідомляє The New York Times з посиланням на кількох нинішніх та колишніх американських посадовців, передає Podii.net.
Ці звільнення призводять до втрати експертного потенціалу в той час, як президент Трамп посилює свої зусилля щодо врегулювання конфлікту між Росією та Україною, що є однією з його ключових зовнішньополітичних пріоритетів.
Ці скорочення стали частиною загальної кількості звільнень у Бюро розвідки і досліджень, відомому як INR. Хоча Бюро не займається шпигунством та не проводить власне спостереження, воно забезпечує аналіз світових подій, який сприяє формуванню американської дипломатичної політики.
Наразі невідомо, скільки аналітиків розвідки було звільнено у п’ятницю, і Бюро все ще зберігає працівників, які зосередяться на Росії та Україні після об’єднання двох офісів у рамках INR. Еллен Маккарті, колишня співробітниця Державного департаменту, яка керувала бюро протягом двох років під час першого терміну Трампа, зазначила, що скорочення робочих місць було «недалекоглядним».
У п’ятницю працівники Державного департаменту були проінформовані про те, що їхні посади було зменшено в межах плану реорганізації, розробленого держсекретарем Марко Рубіо.
Цей план, який Рубіо охарактеризував як оптимізацію задля зменшення надмірності, інертності та «радикальної ідеології», передбачає закриття та об’єднання сотень офісів у Сполучених Штатах. Оголошені скорочення не зачеплять закордонні операції та персонал.
Мало хто із працівників, які втратять роботу, матиме можливість претендувати на інші посади в Державному департаменті, якщо взагалі така можливість буде.
Держдепартамент не надав конкретних пояснень щодо реорганізації свого розвідувального відомства. У відповідь на запит про коментар, представник департаменту зазначив, що зміни дозволять зробити бюро більш раціональним, ефективним і гнучким, без шкоди для його основних функцій, і що будь-які твердження протилежного характеру є «безпідставними політичними нападками».
INR відоме тим, що в цьому відомстві працюють експерти з глибокими знаннями та здатністю оспарювати консенсус.
Наприклад, коли Сполучені Штати обговорювали вторгнення в Ірак у 2002 році, INR не погодилося з оцінкою Національної розвідки, яка стверджувала, що Ірак відновлює програму створення ядерної зброї. Ця незгода виявилася правильною.
Маккарті пояснила, що бюро є одним з найменших, але найбільш надійних підрозділів розвідувального співтовариства США, відомим своєю «глибокою експертизою, неполітизованим аналізом та тривалою інституційною пам’яттю».
За повідомленням, яке Рубіо надіслав до Конгресу, його реорганізація призведе до закриття або об’єднання кількох офісів у рамках INR. У документі зазначено, що аналітичні відділи бюро з Європи та Росії та Євразії будуть об’єднані в новий аналітичний відділ з Європи та Росії.
План скорочень та реорганізації наразі обговорюється на двох слуханнях у Конгресі цього тижня: одне відбулося у вівторок у Комітеті закордонних справ Палати представників, а друге заплановано на середу вранці у Сенатському комітеті з міжнародних відносин.
Нагадуємо, що у квітні Рубіо оголосив про реформу зовнішньополітичного відомства, яка передбачає в першу чергу скорочення та оптимізацію кількох структур.
До цього ЗМІ повідомляли, що в адміністрації Трампа прагнуть суттєво скоротити бюджет Держдепу США.