Необхідно підвищити динаміку у виконанні домовленостей, що були досягнуті під час другої зустрічі з Росією в Стамбулі.
Сьогодні президент України Володимир Зеленський провів нараду з новим секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим, під час якої обговорив функціонування РНБО та РНБО, а також визначив конкретні завдання в оборонній та дипломатичній сферах.
Як зазначив глава держави у Telegram, перед Умєровим визначено три ключові завдання, що стосуються, зокрема, постачання озброєння та активізації переговорного процесу з Росією.
"Перше завдання – продовжувати взаємодіяти з партнерами щодо угод по озброєнню", – підкреслив Зеленський.
Він зазначив, що необхідно реалізувати всі угоди з міжнародними партнерами, зокрема, щодо постачання озброєння, а також налагодити нові спеціалізовані домовленості для створення спільних виробництв і будівництва заводів на територіях партнерів.
"Друге завдання – провести аналіз виконання рішень РНБО та Ставки, реалізувати все те, що було затримано, а також суттєво посилити формат технологічної Ставки", – повідомив він.
У зв’язку з цим потрібно забезпечити чітку координацію й повне виконання прийнятих рішень в секторі оборони та безпеки країни.
Останнє завдання – активізувати процес переговорів з Росією, наголосив президент.
"На даний момент триває виконання домовленостей, досягнутих під час другої зустрічі в Стамбулі. У цьому процесі потрібна більша активність", – додав він.
Зміни у складі уряду
Як повідомляло агентство УНІАН, 18 липня Зеленський призначив Рустема Умєрова, що раніше обіймав посаду міністра оборони, секретарем РНБО. А днем раніше, 17 липня, Верховна Рада обрала колишнього прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на посаду міністра оборони.
Переговори з Російською Федерацією
10 липня Зеленський зазначив, що спочатку необхідно завершити обміни військовополоненими, про що було домовлено на зустрічі в Стамбулі 2 червня, а лише потім переходити до обговорення подальших переговорів з Росією.
Цього року Україна і Росія провели в Стамбулі (Туреччина) два раунди переговорів, які відбулись 16 травня та 2 червня. Основним результатом цих зустрічей стало укладення угоди про обмін полоненими та повернення тіл загиблих військових.
Під час другої зустрічі в Стамбулі були досягнуті угоди про обмін тяжкохворих і поранених військових, а також про повернення тіл загиблих солдатів віком до 25 років.