Заступник ГУР зазначив складнощі з використанням ракет Tomahawk Україною без стратегічної авіації

Заступник ГУР зазначив складнощі з використанням ракет Tomahawk Україною без стратегічної авіації

У випадку передачі Сполученими Штатами ракет Tomahawk великої дальності, Україна зустрінеться з труднощами у їх застосуванні через нестачу стратегічних бомбардувальників.

Про це повідомляє Podii.net, цитуючи заступника начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадима Скібіцького, як зазначає The Guardian.

“Їх використання ускладнене. Основними платформами є бойові судна або стратегічні бомбардувальники. У нас немає жодного стратегічного бомбардувальника”, – прокоментував Скібіцький.

Представник розвідки підкреслив необхідність для України мати можливість здійснювати “кінетичні” удари по військових об’єктах глибоко всередині Росії. В даний час тривають переговори з Вашингтоном щодо скасування обмежень на використання ракет ATACMS з радіусом дії до 300 кілометрів, які були запроваджені попередньою адміністрацією США.

За словами Скібіцького, Росія вже перемістила свої стратегічні військові бази на відстань понад 500 кілометрів від прикордонної з Україною території. Натомість Україна може здійснювати удари по ним лише за допомогою дронів-камікадзе, здатних нести вибухівку вагою 5 кілограмів.

Водночас ракети ATACMS мають корисне навантаження у 500 кілограмів, що дозволяє їм завдавати значно більших руйнувань.

“Для нас критично важливо отримати дозвіл від США на використання ракет великої дальності. Ми прагнемо руйнувати та вислаблювати цілі відповідно до процедур НАТО”, – зазначив Скібіцький.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією видання The Washington Post, президент США Дональд Трамп розглядав можливість передачі Україні крилатих ракет типу Tomahawk з метою посилення тиску на Росію.

Avatar photo
Журналіст "Podii.net"

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image