В Україні дорожчає м’ясо птиці: експерт пояснив причини

Несмотря на збільшення вартості, курка залишається найекономічнішим і найпоширенішим м’ясом серед українців.

Експерт назвав фактори, які впливають на ціни на м

В Україні спостерігається підвищення цін на пташине м’ясо. Виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко поділився цією інформацією.

«З початку року м’ясо птиці подорожчало на 7%, а в порівнянні з квітнем минулого року — на 11,5%. Незважаючи на різкий ріст витрат, виробники змінили тактику, використовуючи власні ресурси та зменшуючи свої прибутки для стримування цін. Однак їм довелося поступово підняти ціни на свою продукцію, щоб компенсувати збитки», — зазначив експерт.

Таким чином, підвищення цін — це відкладений у часі ефект.

Карпенко згадав, що основними причинами зростання витрат на виробництво м’ясної продукції стали підвищення цін на зернові культури та продукти переробки олійних рослин, що зросли на 30-50% за рік.

«Крім того, спалахи пташиного грипу в Європі призвели до знищення багатьох племінних стадів, що вплинуло на наявність племінної продукції, яку Україна імпортує на 100%. Відповідно, протягом березня-квітня ціни на інкубаційні яйця та добовий молодняк зросли на 20-40%, що, безсумнівно, відобразилося на собівартості продукції», — додав керівник «Союзу птахівників».

Серед інших причин підвищення цін він виділив нестачу робочої сили, збільшення військового збору до 5% та загальні інфляційні процеси в українській економіці. Ці обставини продовжать впливати на зростання цін на пташине м’ясо, яке, незважаючи на його подорожчання, залишається найдоступнішим варіантом м’яса для населення України.

За даними на вівторок, 20 травня, середня ціна на курячі стегна в Україні становить 129,37 гривні за кілограм. Вартість курячого філе дорівнює 219,37 гривні, тоді як курячі тушки продаються по 109,80 гривні за кілограм.

Останні новини про ціни на продукти в Україні

Ціни на ранні овочі в Україні знизилися, тоді як торішній буряк продовжує дорожчати, з помітним стрибком вартості цього овоча.

Зниження попиту призвело до падіння цін на помідори, а також суттєво вплинули на зниження цін огірки та солодкий перець. Натомість ціни на цвітну капусту зросли.

Крім цього, було повідомлено, що країни Східної Європи зазнали значних втрат від заморозків у квітні цього року, що може викликати дефіцит вишні та черешні.

Avatar photo
Журналіст "Podii.net"

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image