Учора кияни спостерігали в небі граціозний політ Ан-124 “Руслан” від “Авіаліній Антонова”. Згідно з повідомленням Федора Грищука, інспектора з льотної придатності Державної авіаційної служби, повітряний велетень здійснив переліт з української столиці до Лейпцига, що нині слугує головною базою для авіапарку компанії.
За інформацією, озвученою посадовцем у соціальній мережі Facebook, у німецькому місті літак очікує проходження важливих сертифікаційних випробувань.
“Ан-124-100 з бортовим номером UR-82073 приземлився у Лейпцигу. Попри те, що на нього чекає непростий етап сертифікації, ми сподіваємось знову побачити його у небі над Україною. Уявіть: з оновленими двигунами, сучасною авіонікою та значно розширеними можливостями!” – поділився він.
На доданих до посту світлинах видно, що фюзеляж літака прикрашає надихаючий напис “BE BRAVE LIKE IRPIN” – заклик бути відважним, як Ірпінь.
Видання Aero Time повідомляє, що цей літак, який викликав фурор над Києвом (реєстраційний номер UR-82073), на відміну від інших машин “Антонова”, що постраждали під час боїв за Гостомель, в момент повномасштабного вторгнення перебував на плановому технічному обслуговуванні, що вберегло його від руйнувань.
Після трагічних подій в Гостомелі, “Авіалінії Антонова” були змушені перенести свій операційний центр до аеропорту Лейпциг/Галле. Там зараз базуються п’ять діючих літаків Ан-124-100, які продовжують відігравати ключову роль у підтримці глобальної логістики та стратегічних авіаперевезень.
Сміливі написи “Be brave like…” (“Будь сміливим, як…”), що з’явилися на літаках ДП «Антонов» ще у 2022 році, присвячені десяти героїчним містам України: Бучі, Ірпеню, Чернігову, Гостомелю, Волновасі, Маріуполю, Харкову, Херсону, Миколаєву та Охтирці.
Імена Бучі, Ірпеня, Маріуполя, Миколаєва, Охтирки, Харкова та Херсона увічнено на борту семи літаків.
Подвиги ще трьох міст-героїв вшановано на літаках інших моделей з авіапарку “Антонова”. Так, Ан-28 носитиме ім’я Чернігова, Ан-158 стане символом Волновахи, а Ан-178 – Гостомеля, рідного аеропорту “Авіаліній Антонова”.
Зазначимо, що небо над Україною залишається закритим для цивільної авіації з початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року. Виняток становлять військові, урядові та спеціальні гуманітарні рейси, що виконуються під суворим контролем. За цей час небагатьом цивільним літакам, що застрягли в українських аеропортах, вдалося покинути країну з аеропортів “Бориспіль” та “Львів”.
Авіакомпанія “Авіалінії Антонова”, заснована у 1989 році, має в своєму розпорядженні, згідно з інформацією на офіційному сайті, один літак Ан-225 “Мрія”, сім Ан-124-100 “Руслан”, один Ан-22 “Антей”, один Ан-26 та один Ан-74Т. За даними ДК “Укроборонпром”, внаслідок російської агресії було зруйновано базу НП “Антонов” у Гостомелі, пошкоджено базу на Святошині, знищено літаки Ан-26, Ан-74 та легендарну “Мрію”. Крім того, постраждав один Ан-124, а п’ять інших “Русланів” вдалося вивести з України.
Нагадаємо, 27 лютого російські окупанти знищили найбільший літак у світі – “Мрію”. Інтернет облетіли фотографії з аеропорту в Гостомелі, на яких були зафіксовані жахливі наслідки обстрілів та понівечені літаки ДП “Антонов”. У квітні пілот “Мрії” вперше на власні очі побачив, що залишилось від його улюбленого літака.