На польсько-білоруському рубежі прикордонної служби та військовослужбовців здійснили напад мігранти, використовуючи камені та коктейлі Молотова. Глава Міністерства оборони Владислав Косіняк-Камиш повідомив про посилення агресії на східному кордоні країни.
Про це розповідає RMF24, донесені Podii.net.
У середу, 16 липня, речник Міністерства внутрішніх справ Яцек Добжинський повідомив, що напередодні після 22:00 на польсько-білоруському кордоні неподалік села Черемхи, на прикордонників та військових здійснили напад люди з протилежного боку огорожі.
“Наших прикордонників обрушився град каменів, а один з нападників кинути у них коктейль Молотова. Пляшка розбилася на дорозі, і розлитий вміст загорівся. На щастя, ніхто не постраждав”, – розповів він.
Добжинський підкреслив, що цей інцидент неможливо було здійснити без знання та підтримки білоруських служб.
Цей інцидент підтвердив також речник Головного командування прикордонних військ полковник Анджей Юзьвяк. Офіцер відзначив, що за останній час спостерігається значне зростання спроб незаконного перетину державного кордону на польсько-білоруському участке.
“Агресія на східному кордоні зростає. Солдати зустрічають не лише камінням, але й пляшками з легкозаймистими речовинами”, – прокоментував даний випадок Косіняк-Камиш.
Він наголосив, що “завдяки внесеним змінам у законодавство, військові тепер мають чітко визначені правила застосування зброї та повний правовий захист”.
Косіняк-Камиш також зазначив, що за останні 24 години було зафіксовано майже 220 подібних інцидентів, а з початку цього року – понад 17 тисяч схожих випадків.
Це пов’язано з тим, що з осені 2024 року набрали чинності положення закону, розробленого Міністерством оборони, спрямованого на підтримку солдатів та офіцерів, основною метою якого є забезпечення більшої безпеки для тих, хто служить на кордоні.
На початку червня в Польщі було зафіксовано понад 670 спроб незаконного перетину кордону за добу, мігранти кілька разів атакували прикордонників.
З 7 липня вступило в силу рішення уряду Польщі про тимчасовий контроль на кордонах з Німеччиною та Литвою з метою боротьби з нелегальною міграцією.
Спочатку тимчасовий прикордонний контроль буде діяти протягом 30 днів, проте цей термін може бути продовжений.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск обґрунтував це рішення необхідністю зупинити потоки нелегальної міграції з Російської Федерації та Білорусі.