Колишній державний секретар США наголосив, що головне джерело розбіжностей між Сполученими Штатами та європейськими країнами пов’язане з підходом до завершення війни в Україні.
Фото: Колаж Podii, джерело – European Union, скріншот.
На думку Ентоні Блінкена, чинний президент США Дональд Трамп вважає європейські країни неузгодженими та слабкими. В інтерв’ю Times Radio він закликав європейських лідерів не погоджуватися з цим баченням і бути готовими до твердої відповіді.
Він переконаний, що Трамп бачить лідерами саме тих політиків, які демонструють авторитарну модель правління — Путіна, Сі Цзіньпіна, Моді, Ердогана та Мухаммеда бін Салмана.
“Маючи справу з Європою, він не бачить потужного партнера. На його думку, вона розділена, не має чіткого голосу. Якщо ЄС прагне, щоб до нього ставилися серйозно, йому слід показати більше єдності, рішучості та узгоджених цілей”, — зауважив Блінкен.
Колишній очільник Держдепу також зазначив, що головна суперечність у відносинах США та Європи полягає у різному баченні шляхів досягнення миру в Україні. Він висловив невдоволення тим, що Трамп не виконав обіцянку зупинити війну у дуже короткі строки.
“Під час передвиборчої кампанії Трамп заявляв, що вирішить ситуацію в Україні за день. Пройшло вже понад 120 днів – результату немає”, — заявив Блінкен.
Він додав, що, хоча наміри Трампа припинити бойові дії виглядають щирими, він чинить надмірний тиск на Україну і, водночас, не докладає достатньо зусиль для тиску на Путіна.
Блінкен також звернув увагу на те, що за часів адміністрації Трампа деякі країни Європи почали з обережністю ставитися до співпраці у сфері обміну розвідувальними даними зі США. Причиною цього стали витоки інформації та публічні заяви американських чиновників, що симпатизують російському керівництву.
“Це природно викликає тривогу”, — підкреслив він.
Європейські санкції проти Росії опинилися під загрозою
За даними видання The Guardian, дипломати ЄС повідомили, що заклик Трампа до України негайно почати перемовини з Росією негативно вплинув на спільну позицію Європи. Це поставило під сумнів подальші санкції проти Москви.
За словами представників ЄС, президент Зеленський був змушений пристати на ідею перемовин у Стамбулі, аби не допустити конфлікту з американським президентом.