Мер Дніпра Борис Філатов розповів, куди звертатись постраждалим від обстрілів росіян

На жаль, ніхто не застрахований від снарядів і ракет ворога. Неможливо знати, що у росіян на думці і куди вони зможуть поцілити. Десятки тисяч людей вже втратили своїх близьких і свої домівки.

Якщо це сталося, важливо знати, куди звертатися за допомогою від влади. Саме тому мер Дніпра Борис Філатов оприлюднив алгоритм-інструкцію для постраждалих внаслідок ворожих обстрілів. Про це повідомляє Інформатор.

1.  Одразу повідомляйте про руйнування вашого житла або міських комунікацій.

Такі заявки приймають:

2. Якщо «прильотами» пошкодило житло, поінформуйте про це тих, хто обслуговує ваш будинок:

Якщо будинок обслуговує міське КП, телефонуйте:

Якщо у вас ОСББ, ЖБК (ОК ЖБК), повідомте про руйнування голів правління і департамент з питань самоорганізації населення: (063) 340-94-77.

Якщо ОСББ чи ЖБК не зареєстроване, то це — справа так званих приватних управителів. Але, враховуючи прикрий досвід роботи таких форм власності, місто, на жаль, фактично не зможе допомогти вам з відбудовою.

3. Візуально оцініть можливі пошкодження мереж і зверніться до профільних служб:

  • Аварійна служба Дніпротепломережі: (0562) 23-71-56, (0562) 23-71-50
  • Аварійна служба водопровідної мережі Міськводоканалу: (056) 745-55-65
  • Аварійна служба відділу каналізації Міськводоканалу: (056) 745-90-64, (056) 745-90-65
  • Аварійна служба міських електричних мереж: (056) 745-42-17
  • Аварійна служба підприємств зовнішнього освітлення «Міськсвітло»: (056) 745-31-29

4. На місці влучання завжди працюють правоохоронці та рятувальники. Не заважайте їм — дочекайтеся, поки вони закінчать роботу.

Після цього дайте можливість представникам мерії чи райадміністрації потрапити на місце. Це необхідно для огляду та актування пошкоджень вашого житла (Наказ Міністерства розвитку громад та територій України №65 від 28.04.2022). Підпишіть складений комісією акт. Це дозволить владі розпочати підготовку до подальшого ремонту.

5. Якщо руйнування такі, що ви більше не можете перебувати у власній оселі, зверніться до своєї райадміністрації.

Там зв’яжуться з департаментом транспорту, і допоможуть вам перевезти речі до пункту тимчасового розміщення, який забезпечить місто.

6.У разі, якщо збитки від обстрілу не надто критичні, наприклад, кілька дірок у шифері даху — проконсультуйтеся у вашій райадміністрації щодо компенсації з фонду міського голови. Це також стосується і приватного сектору.

7. Якщо через ракетний удар ви отримали поранення і потребуєте грошової компенсації за оперативне втручання, подальше лікування та реаблілітацію, вам треба звернутися до департаменту соціальної політики: (068) 913-46-88. Якщо внаслідок обстрілу Дніпра загинув ваш родич, також повідомте про це до департаменту соцполітики — аби отримати матеріальну допомогу.

Шо робити, якщо будинок постраждав від обстрілу

Як отримати допопмогу від влади

Як отримати допопмогу від влади

Ніхто не застрахований

Ніхто не застрахований

Раніше ми повідомляли про те, що бійці 25-ої бригади з Дніпропетровської області збили ворожий літак Су-25. Також писали, що на Ізюмському напрямку бійці 93-ої бригади збили ворожий вертоліт К-52. Також ми показували як виглядають будівлі в Дніпрі на Робочій після ракетних обстрілів підприємства.

Ярослав ЖахаловИсточник

Новини за темою

Останні новини