Екс-нардепа Максима Микитася заарештував суд за спробу дати меру Дніпра Борису Філатову рекордний для України хабар у розмірі 22 мільйони євро. Як виявилося, Микитась є фігурантом ще трьох кримінальних справ, крім цієї. Про подробиці розповість «Дніпро Оперативний».
Хабар Філатову за метро у Дніпрі
22 мільйони євро колишній нардеп та топ-чиновник підприємства «Укрбуд» Максим Микитась пропонував меру Дніпра Борису Філатову. За вказані гроші Микитась хотів підписати контракт про будівництво міського метро поза конкурсом.
Як встановили детективи НАБУ, 4 жовтня він приїхав до Дніпра, де зустрівся із Борисом Філатовим. Під час зустрічі у бізнес-центрі «Амстердам» Микитась запропонував Філатову рекордний для України хабар.
Мер Дніпра тоді зізнався, що особисто здав Микитася до НАБУ: «Я не брав і не беру участі в жодних оперативних «комбінаціях» правоохоронних органів. Просто, коли мені запропонували хабар, то я спочатку витріщив очі від такого нахабства, а потім потопав у НАБУ, як цього прямо вимагає від чиновників закон «Про запобігання корупції».
У матеріалах справи сказано, що Микитась просив Філатова включити до робочої групи з ЄБРР його людей як співробітників метрополітену, а також призначити своїм радником людину від Микитася та підписати лист-рекомендацію ЄБРР про згоду міськради на прямий контракт із новим підрядником.
18 жовтня Микитась зателефонував Філатову для погодження угоди з київського готелю, де його за кілька хвилин затримали та пред’явили звинувачення. 19 жовтня суд відправив його до СІЗО із можливістю внести за себе заставу у розмірі 260 мільйонів гривень.
Махінації з житлом для Національної гвардії
Микитась замішаний в афері з квартирами для Нацгвардії, де вона втратила 81 мільйон гривень.
Звинувачення йому було пред’явлено у 2019 році. На нього одягли електронний браслет і відпустили під заставу 5,5 млн грн, але той спробував втекти приватним літаком. Його зняли з рейсу та відправили до ізолятора вже із заставою у 100 мільйонів, де Микитась пробув півроку. Тоді, щоб вийти із СІЗО, екс-нардеп пішов на угоду зі слідством та здав свого спільника, на той час заступника голови ВП Олега Татарова.
Микитась повернув державі 50 мільйонів добровільно та ще 30 з нього стягнули за рішенням суду.
У цій справі йому загрожує від 7 до 12 років у в’язниці. Суди тривають досі.
Хабар за експертизу
За пару днів до виходу із СІЗО, 1 грудня 2020 року, Микитасю повідомили про нову підозру у дачі хабара за фальсифікацію експертизи. Вони з Татаровим «подарували» заступнику директора Держекспертного центру МВС Костянтину Дубоносу паркомісто вартістю 250 000 гривень.
НАБУ вважає, що Дубонос за це мав під час експертизи занизити оцінку збитків від угоди щодо обміну квартир для Нацгвардії в центрі Києва на квартири на околиці.
Хабар «Енегоатому»
У вересні 2020 року детективи НАБУ повідомили Микитасю та топ-менеджеру «Енергоатому» Ігорю Орлову про підозру у наданні та, відповідно, отримання хабарів за перемогу компанії екс-нардепа у тендері з будівництва сховища ядерних відходів. Родина Орлова отримала три квартири у житлових комплексах Микитася. Вартість будівництва сховища збільшувалася, але так і не введено в експлуатацію. У липні 2021 року САП передала обвинувальні акти до суду.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що екс-нардеп Максим Микитась проведе найближчі два місяці у в’язниці або заплатить заставу у розмірі 260 мільйонів гривень.