Чоловіка не взяли воювати після того, як вручили йому 18 повісток: як йому це вдалося

Жителю Полтавської області 18 разів вручали повістки. Попри регулярні візити до ТЦК на службу його так і не взяли. Як так вийшло, розкаже «Дніпро Оперативний». 

Як розповів під час брифінгу начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін, з червня по листопад минулого року чоловік отримав 18 повісток. 16 разів він з’являвся в ТЦК, але щоразу його відмовлялись брати на службу через стан здоров’я. Цікаво, при цьому військово-лікарською комісією чоловік був визнаний придатним до військової служби.

Як пише РБК-Україна, сам чоловік поділився, що іноді його до військових частин відвозив особисто підполковник, але щоразу його завертали назад. Останні дві повістки він проігнорував і за це отримав покарання. Чоловіка визнали винним за ст. 336 (Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації) Кримінального кодексу України та засудили до 4 років позбавлення волі. Обвинувачений свою провину визнав і розкаявся, тому суд пом’якшив йому вирок на 2 роки іспитового. 

Як сказано в матеріалах суду, чоловік скаржився на безлад в системі ТЦК. Так, у його військовому квитку навіть не відображена повна інформація щодо обліку, але працівники ТЦК постійно виправляють у ньому дати замість внесення дійсних даних. Обвинувачений зізнався, що саме з цих причин припинив з’являтися за повістками.

Роман Істомін наголосив, що ВЛК визнала чоловіка придатним до військової служби, тому він направлявся до навчальних центрів. Однак приймальна комісія цих закладів з цим не жодного разу не погоджувалась, тож відбір він не проходив. 

«Там є свій відбір. І громадянин там спілкується без присутності представника ТЦК. Тобто, що він там казав, ми не знаємо. Можливо, вдавав епілепсію, можливо, казав, що в нього тиск постійно високий. Але загалом, згідно з чинним законодавством, він придатний до військової служби. Було лише рішення, що навчальний центр відмовляється його приймати. Через це він отримував повістку на наступну дату», – зазначив Істомін. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про затримання чоловіка, який вбив заступника мера Нікополя. Також ми пояснювали, як допомогти людині з контузією. Джерело

Новини за темою

Вакансія

spot_img

Останні новини