Чи зможе переведення годинника на зимовий час допомогти заощадити електроенергію: відповідь експерта

У ніч проти 30 жовтня українці переходять на зимовий час, тобто переводять стрілки годинника на одну годину назад. Чи допоможе переведення годинника на зимовий час заощадити електричну енергію, розповість “Дніпро Оперативний” із посиланням на коментар аналітика енергетичних ринків Максима Білявського для РБК-Україна.

Максим Білявський каже, що переведення годинника ефективне лише у разі витрати електроенергії на освітлення. В середньому за рахунок переведення стрілок годинника вдається заощадити не більше 2% електроенергії, це рівень статистичної похибки. А Україні потрібно заощадити 20% і більше.

Він зазначає, що суттєво зекономити не вдасться, тому що головним споживачем електроенергії є не вуличні ліхтарі, а побутові прилади та енергоємні підприємства. Аналітик уточнює, що для економії достатньо промисловим підприємствам замінити прожектори майданчиків або лампи розжарювання в цехах на LED.

Максим пояснив, що той ефект, економії за рахунок переведення годинника, на який покладалися за радянських часів, зараз фактично не працює, тому економити слід за рахунок модернізації промисловості, зміни графіка робочого часу промислових підприємств та запровадження третьої зміни.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що у Кривому Розі зіпсували машини бійців ЗСУ.Джерело

Новини за темою

Вакансія

spot_img

Останні новини