Прогноз геомагнітної активності: чого очікувати 13-15 липня

Прогноз магнітних бур на 13-15 липня: якою буде сонячна активність

Команда Podii.net підготувала для вас детальний огляд майбутніх геомагнітних коливань на найближчі три дні, спираючись на останні дані Центру прогнозування космічної погоди (SWPC), що входить до Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA). Інтенсивність геомагнітної активності визначається за шкалою від 0 до 9, де кожному значенню відповідає певний рівень збуреності. Ключовим показником є планетарний К-індекс: якщо його значення сягає 5 або перевищує його, це свідчить про значну магнітну бурю.

13 липня

У суботу, 13 липня, передбачається, що Сонце проявить помірну активність, а К-індекс сягне 4,3 (жовтий рівень). Це відповідає магнітним збуренням середньої інтенсивності.

14 липня

У неділю, 14 липня, космічна погода буде більш спокійною: очікується сонячна активність з К-індексом 3 (зелений рівень). Це вказує на незначні коливання магнітного поля.

15 липня

У понеділок, 15 липня, ситуація майже не зміниться: прогнозується сонячна активність з К-індексом 2,7 (зелений рівень), що також характеризує період слабких магнітних збурень.

❗️ Пам’ятайте, що прогнози космічної погоди – динамічні і можуть змінюватися. Науковці постійно оновлюють данні, аналізуючи сонячну активність кожні три години. Тому щиро радимо вам регулярно перевіряти актуальну інформацію, яку ми оперативно публікуємо.

Що ж таке магнітна буря?

Магнітна буря — це природне явище, спричинене вибуховими процесами на Сонці, коли в навколишній простір викидається величезна кількість енергії. Ця енергія переноситься потоками заряджених частинок, таких як протони та електрони, які рухаються з надзвичайною швидкістю у різних напрямках, не оминаючи і Землю. Коли ці частинки досягають магнітосфери нашої планети, вони провокують збурення магнітного поля, що ми і відчуваємо як магнітні або сонячні бурі.

Для класифікації інтенсивності магнітних бур використовують К-індекс. Коливання в діапазоні від 1 до 4 за К-індексом вважаються мінімальними і часто не відчуваються людьми. Але якщо К-індекс перевищує 5, то буря класифікується як червоний рівень і може мати відчутний вплив на самопочуття та загальний стан здоров’я. Більше того, під час потужних магнітних бур можуть виникати перебої в роботі систем зв’язку, таких як мобільні мережі, супутники, радіозв’язок та GPS. А яскраві полярні сяйва стають можливими за умов, коли К-індекс досягає 7 або 8.

Як магнітні бурі впливають на нас?

Магнітні бурі здатні впливати на атмосферний тиск, що може викликати у деяких людей головний біль, відчуття втоми та загострення стресу. Спеціалізованих ліків від магнітних бур не існує, але полегшити стан можна за допомогою звичайних медикаментів, спрямованих на боротьбу з цими симптомами.

Як допомогти організму пережити магнітні бурі?

  • Налагодьте режим сну та харчування: повноцінно відпочивайте, харчуйтеся здоровою та збалансованою їжею.
  • Виключить з раціону гостре, солоне, жирне, алкоголь та зменште споживання кави.
  • Пийте трав’яні чаї та достатню кількість чистої води.
  • Проводьте час на свіжому повітрі, за можливості – подалі від міської метушні. Проте уникайте тривалого перебування під прямим сонячним промінням.
  • Помірні фізичні навантаження допоможуть відчути себе краще та додадуть енергії.
  • Намагайтеся уникати конфліктів та стресових ситуацій.
  • Людям із хронічними захворюваннями рекомендовано більше відпочивати та тримати під рукою необхідні ліки.
  • Ранковий контрастний душ допоможе підбадьоритися, а вечірня ванна – розслабитися.
Avatar photo
Журналіст "Podii.net"

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image