За прогнозами, 17 травня відбудеться так звана “ковзаюча” магнітна буря.
Ілюстрація: колаж.
На західному краю Сонця 13 травня відбувся потужний сонячний спалах класу X1.2, який, імовірно, спричинить геомагнітні збурення на Землі. Про це інформує ресурс The Watchers.
Спалах стартував о 15:25 за всесвітнім часом (це 18:25 за київським часом) і завершився о 15:44 UTC (18:44 за Києвом).
Цей спалах став сьомим за рахунком у класі X у 2025 році, а також першим від 28 березня. З огляду на інтенсивність, він займає третю позицію серед цьогорічних подій такого рівня.
За даними видання, під час спалаху стався значний корональний викид маси. Хоча напрямок викиду не орієнтований безпосередньо на Землю, найбільше погіршення радіозв’язку прогнозується над Атлантикою, Американським континентом, а також частинами Європи й Африки. Згідно з попередніми моделями, 17 травня можливий частковий ковзний вплив на земну магнітосферу.
фото SWPC.
Магнітні бурі: що відомо з історії
Однією з наймасштабніших геомагнітних подій вважається інцидент 1859 року, відомий як подія Керрінгтона.
Згідно з новим аналізом, 1 вересня того року Сонце випустило в напрямку Землі потужний потік заряджених частинок та плазми, еквівалентний енергії приблизно 10 мільярдів ядерних вибухів. Внаслідок цього відбулися серйозні збої в роботі телеграфного зв’язку, а в деяких випадках — займання обладнання. Крім того, полярне сяйво того разу було настільки інтенсивним, що його спостерігали навіть на Кубі та Гаваях.