“Маніпуляція на користь Кремля”: МЗС України відреагувало на інцидент із могилою УПА в Польщі

Представник польської дипломатичної служби рішуче висловився проти акту вандалізму та поінформував про початок слідчих дій з боку правоохоронців.

Нещодавнє втручання в меморіал, присвячений воїнам УПА на горі Монастир у Підкарпатському воєводстві Польщі, де самовільно замінили пам’ятну таблицю, кваліфікується як вандалізм. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Олександр Міщенко у розмові з польським колегою Мареком Правдою.

Міщенко наголосив, що подібні дії є навмисною провокацією, яка спрямована на загострення відносин та грає на руку Росії, яка здійснює агресію проти України. За його словами, такі інциденти мають отримати одностайне і категоричне засудження з обох боків.

Українське МЗС повідомило, що офіційна позиція Варшави залишається незмінною – Польща рішуче засуджує цей прояв вандалізму. Водночас польські правоохоронні органи разом із місцевими адміністраціями вже вжили заходів для з’ясування обставин інциденту і пошуку винних, які мають понести відповідальність.

За інформацією порталу ZLUBACZOWA.PL, на місці поховання українських повстанців з’явилася сфабрикована таблиця, що звинувачує учасників УПА у вчиненні терору та злочинів проти мирного населення.

Текст на фальшивій плиті містить такі слова: “Братська могила українців, учасників УПА, відповідальних за терор і геноцид проти беззахисного польського, українського та єврейського населення. Господи Боже, прости їм і не зарахуй гріхів, що вони вчинили супроти своїх братів”. Видання опублікувало фото цієї провокаційної таблички.

Раніше на цьому місці була встановлена таблиця, яка містила інформацію про те, що тут поховані українці, які загинули в ніч з 2 на 3 березня 1945 року під час боїв з радянськими каральними загонами в монастирських лісах.

Плюндрування меморіалу має систематичний характер

Як повідомляв УНІАН, на початку 2020 року в Польщі вже було зафіксовано акт руйнування меморіальної плити на цьому ж кладовищі.

На цій могилі поховані 62 бійці Української повстанської армії, які загинули в бою з НКВД у березні 1945 року на горі Монастир у Підкарпатському воєводстві.

Факт руйнування виявили мешканці навколишніх сіл, які надіслали світлини понівеченого меморіалу та уламків плити, розкиданих разом із рушниками в ямі, до офісу Об’єднання українців у Польщі.

Зазначається, що перший випадок вандалізму на цьому місці було зафіксовано ще у 2015 році. У той період, на фоні російського вторгнення в Крим та збройного конфлікту на Донбасі, спостерігалося посилення антиукраїнських настроїв, інспірованих кремлівською пропагандою, зокрема й у Польщі.

Avatar photo
Редактор

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image