Колишній радник Трампа пояснив, як варто трактувати попередження США про можливий вихід із мирних перемовин

Колишній радник Трампа пояснив, як варто трактувати попередження США про можливий вихід із мирних перемовин

Джон Болтон, який раніше обіймав посаду радника президента США з питань національної безпеки, вважає, що команда Дональда Трампа не розглядає війну, розв’язану Росією проти України, як головний зовнішньополітичний виклик.

За його словами, заяви держсекретаря Марко Рубіо та віцепрезидента Джей Ді Венса щодо потенційного припинення участі США у переговорах про мирне врегулювання війни в Україні, є свідченням глибокого незадоволення ситуацією серед американського керівництва. Цю думку Болтон висловив у коментарі для «Суспільного».

Він наголосив, що подібні висловлювання не варто ігнорувати.

«Це демонструє певну втому та роздратування тим, що процес виявився значно складнішим, ніж передбачалося. Не можу сказати, що вони здивовані, однак їх реакція вказує на розчарування», – зазначив Болтон.

Політик також вважає, що укладення перемир’я на умовах, які можуть обговорюватися, не відповідатиме інтересам України:

«Такий сценарій грає на користь Москви. Якщо адміністрація Трампа справді припинить надавати військову підтримку Україні — що цілком можливо — тоді Київ буде змушений покладатися на допомогу з боку європейських партнерів. А хоча європейці й відзначаються красномовністю, на практиці їхні дії часто не відповідають словам».

Болтон підкреслив, що війна в Україні не стоїть високо у порядку денному Трампа:

«Для Трампа існують інші пріоритети. Він вважає, що вже витратив достатньо зусиль на те, щоб зрушити перемир’я з місця, але безрезультатно», – пояснив колишній радник.

Також він висловив припущення, що відмова Марко Рубіо від поїздки до Лондона 23 квітня могла бути пов’язана з тим, що Стів Віткофф веде переговори з Росією напряму:

«Рубіо планував зустріч із міністрами закордонних справ, однак, зважаючи на те, що Віткофф, ймовірно, вже у четвер або п’ятницю вирушить до Москви для особистої зустрічі з Путіним, рішення скасувати візит виглядає логічним. Якби я був на його місці, теж сказав би: якщо Віткофф бере на себе це питання, то нехай і працює над ним самостійно», – зауважив Болтон.

Він також припустив, що Віткофф уже неодноразово піддавався впливу з боку Володимира Путіна під час попередніх зустрічей:

«Є серйозні підстави вважати, що й на майбутніх перемовинах він знову опиниться під тиском і маніпуляцією з боку Кремля».

Позиція США щодо виходу з перемовин

Марко Рубіо ухвалив рішення не їхати до столиці Великої Британії, зважаючи на відмову Києва визнавати незаконну анексію Криму Росією. У Держдепартаменті пояснили скасування поїздки завантаженим графіком держсекретаря.

Незадовго до цього віцепрезидент США Джей Ді Венс озвучив жорстку позицію Вашингтона, заявивши, що обидві сторони отримали чітко сформульовану пропозицію мирного характеру. У випадку її неприйняття, за словами Венса, Сполучені Штати можуть повністю вийти з процесу переговорів.

Avatar photo
Редактор

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image