Реакція Дональда Трампа на черговий ракетний удар Росії по Сумах виявила глибокі суперечності між його радниками, серед яких провідні ролі відіграють Марко Рубіо та Кіт Келлог.
Декілька впливових радників президента США висловлюють занепокоєння щодо надмірної довіри Трампа до готовності Кремля завершити війну в Україні.
За інформацією The Wall Street Journal, політичні радники, серед яких держсекретар Марко Рубіо та спеціальний представник з питань України Кіт Келлог, застерегли президента від надмірного оптимізму щодо намірів Путіна. Вони вказують, що російський лідер поки що не демонструє щирого прагнення припинити війну, і закликають до обережності у відповідь на його заклики до переговорів, зокрема з огляду на постійні вимоги щодо поступок від України.
Попри ці перестороги, WSJ зазначає, що Трамп досі надає перевагу думці спецпредставника Стіва Віткоффа. Той, після двох зустрічей із Путіним, переконався в тому, що Кремль нібито щиро зацікавлений у завершенні конфлікту – так повідомляють джерела, наближені до Білого дому.
Журналісти відзначають: навіть ті з радників Трампа, хто виступає за більш рішучу позицію щодо Москви, підтримують головну ціль – припинення війни. Проте події в Сумах вкотре розкрили глибокі розбіжності в підходах старших помічників президента.
Читайте також:
Нагадаємо, що після російської атаки на Суми Трамп охарактеризував її як “помилку”. Коли журналісти вимагали уточнення, хто винен у трагедії, він звинуватив Джо Байдена, заявивши, що саме його дії дозволили війні розпочатися.
За словами джерел WSJ, під час обговорень у Білому домі перспектив посилення санкційного тиску на РФ, Келлог та Рубіо закликали до обачності, сумніваючись у щирості дипломатичних ініціатив з боку Путіна.
Колишній високопосадовець Держдепартаменту Деніел Фрід повідомив, що наразі Держдеп і Міністерство фінансів США працюють над новими сценаріями посилення санкцій. Вони можуть бути впроваджені, якщо Трамп зрештою вирішить, що подальше спілкування з Путіним не має сенсу.
Ексдиректор з російських питань у Раді національної безпеки США Томас Грем нагадав, що прагнення налагодити відносини з Росією неодноразово проявлялися й у попередніх американських президентів, але кожна з таких спроб завершувалась розчаруванням.
Взаємини між Трампом і Путіним
З початку свого президентства Дональд Трамп заявляв про намір якнайшвидше зупинити війну в Україні, а заразом відновити стосунки з Москвою. Він навіть обіцяв вирішити конфлікт за добу. Втім, за відведені 24 години мир не настав, і тепер Трамп ставить перед собою нову мету – завершити війну за сто днів. Проте події розгортаються не так, як йому хотілося б, що спричинило його невдоволення на адресу Путіна.
11 квітня він висловив Путіну суворий ультиматум, встановивши чіткі дедлайни щодо завершення війни в Україні.