У суботу в центрі угорської столиці зібралися кілька тисяч людей на сатиричний протест, спрямований проти рішення влади заборонити проведення щорічного маршу рівності ЛГБТК+.
Про подію повідомило агентство Reuters.
Учасники мітингу були переважно в сірому одязі та тримали в руках гасла, які висміювали яскраві кольори й закликали до одноманітності, вдаючись до сарказму.
Ініціатором акції виступив сатиричний рух під назвою Партія двохвостого собаки. Захід став черговою реакцією на законодавчі обмеження, що забороняють проведення прайду, виправдовуючи це потребою захисту дітей. Традиційно марш мав пройти наприкінці червня.
Правляча політична сила «Фідес» продовжує заявляти про прихильність до традиційних сімейних принципів, однак противники такого підходу вважають, що заборона маршу — лише один із елементів масштабнішого наступу на громадянські свободи, що посилюється напередодні наступних парламентських виборів.
Серед гасел, які демонстрували протестувальники в суботу, були написи: «Уніформа — це стильно» і «Серце підказує: геть кольори».
Партія двохвостого собаки з властивою їй іронією пояснила, що організувала акцію на підтримку боротьби премʼєра Орбана з різноманіттям, саркастично підкресливши, що це — головна проблема в країні, яка нібито важливіша за економічну кризу, брак доступного житла та слабку якість державних послуг.
Рух, що виник майже двадцять років тому як маргінальна ініціатива, здобув ширшу впізнаваність після того, як його представник Гергей Ковач здобув перемогу на місцевих виборах у столичному районі, обійшовши кандидата від «Фідес».
Наразі політична сила не має представництва в парламенті. Незважаючи на те, що вона позиціонує себе як розсудливу альтернативу на тлі глибокої політичної поляризації, поки що не зрозуміло, чи зможе вона здобути достатню підтримку для проходження в парламент наступного року.
Нагадаємо, 18 березня угорський парламент схвалив закон, запропонований партією прем’єра Віктора Орбана «Фідес», яким встановлено заборону на проведення ЛГБТК+ прайду. За порушення закону передбачено штрафи для організаторів і учасників. Цей крок викликав хвилю масових протестів у Будапешті через обмеження прав на мирні зібрання.