Кремль має три варіанти співпраці з Трампом: експерт розповів, чому Росія не боїться загроз США

У Кремлі вважають, що готові до будь-яких політичних коливань з боку Трампа.

Дональд Трамп та Володимир Путін

Довгий час американський президент Дональд Трамп висловлював позитивні оцінки на адресу Володимира Путіна, проте останнім часом його позиція змінилася — він висловлює невдоволення діями Кремля. Відомий експерт з російської зовнішньої політики Олександр Габуєв у бесіді з німецьким виданням SPIEGEL проаналізував, які наслідки це матиме для відносин між Росією та США, а також для війни в Україні.

Габуєв, який є директором Центру Карнегі «Росія-Євразія» в Берліні і досліджує наслідки війни в Україні, відзначає, що зміна висловлювань Трампа пов’язана з його накопиченим розчаруванням. Трамп був готовий до визнання окупованих Росією територій, включаючи Крим, проте для Путіна принциповим є повне припинення військової та розвідувальної співпраці Заходу з Україною, щоб зробити її вразливою для нових нападів. На це Трамп піти не готовий. Експерт уточнює, що Трамп не сприймає імперських амбіцій Путіна і розцінює його відмову від «щедрих пропозицій» як зухвалість.

Олександр Габуєв акцентує, що у Кремлі немають ілюзій щодо непередбачуваності Трампа, тому розробили три основні стратегії взаємодії з ним:

  • Сценарій А: Це оптимальний варіант для Путіна, коли Трамп погоджується на його умови і нав’язує їх Україні та європейським країнам.
  • Сценарій Б: При цьому варіанті Трамп не приймає вимоги Путіна, але мінімізує участь США у військових діях. Кремль також виграє, оскільки основний тягар війни лягає на українців і європейців.
  • Сценарій С: Росія готова й до цього розвитку подій — повернення США до політики, схожої на ту, що була при адміністрації Джо Байдена.

На сьогодні, за словами Габуєва, ситуація коливається між сценаріями Б і С. Представники Міністерства закордонних справ Росії, Міністерства оборони та силових структур вважають, що їхня стримана позиція щодо Трампа виправдалася, адже вони завжди підкреслювали необхідність адекватної оцінки його непередбачуваності. Вони вважають, що Трамп не зможе протистояти «потужній військовій індустрії та глобальним елітам», які, на їхню думку, мають інтерес у війні проти Росії.

Кремль також не боїться загроз Трампа щодо можливих мит для Росії та її торгових партнерів, оскільки обсяги їх експорту до США є незначними, а товари важливі для американського ринку. Більше того, росіяни сумніваються в здатності США ввести повноцінні мита для своїх партнерів, враховуючи масштаби російської нафти на світовому ринку. Путін поки не бачить економічних факторів, які б могли переконати його в тому, що вартість війни занадто висока.

Незважаючи на ультиматум, наданий Путіну до початку вересня з вимогою укладення мирної угоди, Габуєв вважає, що ці «50 днів» не є остаточними, оскільки Трамп часто змінює свої погляди. Зусилля європейських лідерів, серед яких Марк Рютте, Олександр Стубб і Кір Стармер, а також німецького канцлера Фрідріха Мерца, сприяють налагодженню контактів з Трампом. Путін не досяг своєї мети — вивести Трампа з коаліції підтримки України, але, передусім, через розчарування Трампа в нездатності Путіна швидко завершити війну.

Нагадаємо, що «мистецтво лестощів» стало важливим інструментом в дипломатії з Дональдом Трампом, що змінило його ставлення до НАТО та України. В особливості успіху в цій сфері досягли генеральний секретар НАТО та президент України.

Avatar photo
Журналіст "Podii.net"

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image