В останні роки в Україні знову активно повертаються до старовинних імен, які були популярними в минулому.
Ось сім жіночих імен, що колись були на слуху в наших предків, але тепер знову набирають популярності.
Євдокія
Дівчаток, яких нарікають цим оригінальним іменем, часто називають просто Дунею. Це ім’я має коріння в Візантії і походить з давньогрецької мови, воно містить значення «милосердна» та «та, що приносить славу».
Юстина (Устина)
Це ім’я латинського походження є жіночою формою популярного в минулому чоловічого імені Юстин. Воно означає «справедлива». Дівчата з цим ім’ям зазвичай мають чесний характер, рішучі та випромінюють внутрішню велич.
Параска (Параскева)
Це ім’я має давньогрецькі корені, що в буквальному перекладі означає «п’ятниця» або «день перед святом». Так звали одну з найбільш шанованих святих — Параскеву П’ятницю, яка є покровителькою торгівлі, рукоділля та жінок.
Стефанія
Ще одне стародавнє грецьке ім’я, яке часто використовували наші предки. Воно перекладається як «вінець творіння». Пов’язане з чоловічим іменем Степан (Стефан). Зазвичай такі жінки виявляють амбіції і мають внутрішню силу.
Квітослава
Досить рідкісне слово слов’янського походження, яке знову стає популярним. Його можна трактувати як «та, що славиться своєю красою» або «квітуча велич». Якщо ви шукаєте сильне й водночас жіночне ім’я для своєї дочки, прислухайтеся саме до цього.
Мирослава
Це ім’я слов’янського походження стало дуже популярним ще за часів Київської Русі. Воно утворене від двох важливих концептів для українців: «мир» і «слава».
Меланія
Дівчинку з цим старовинним іменем можна лагідно називати Мелашкою чи Маланкою. Воно походить з давньогрецької мови й перекладається як «чорна» або «темна». В Україні Меланія здобула популярність завдяки святу Маланки, яке проходить взимку і супроводжується перевдяганнями, танцями та піснями напередодні Щедрого вечора.