Взаємодія, реабілітаційні заходи та акцент на психоемоційному благополуччі: Метінвест поділився своїм досвідом залучення і адаптації ветеранів

На сьогодні лише 45 з 200 найбільших українських компаній мають формально затверджену ветеранську політику, а 23% ветеранів сталкивалися з дискримінацією під час пошуку роботи. Ці дані наведені в аналітичному звіті Top Lead «Ветерани після війни: як забезпечити гідність на роботі», підготовленому в партнерстві з Міністерством у справах ветеранів та Українським ветеранським фондом.

Взаємодія, реабілітаційні заходи та акцент на психоемоційному благополуччі: Метінвест поділився своїм досвідом залучення і адаптації ветеранів

Презентація дослідження відбулася в рамках форуму «Ветеранські ініціативи». На цьому заході Метінвест продемонстрував один з елементів системи (ре)інтеграції ветеранів і ветеранок – аспект фізичного та психічного здоров’я.

«Метінвест розглядає програми для ветеранів як довгострокову та комплексну політику, де важливо не лише запроваджувати ініціативи, а й створювати стабільні механізми їх підтримки. Зосередження на психоемоційному благополуччі, медичному супроводі, соціальній та професійній інтеграції, роботі з колективами – це ті інструменти, які допомагають ветеранам повертатися не тільки до роботи, а й до повноцінного життя», – зазначила під час виступу Світлана Парова, керівниця проєктів з адаптації ветеранів у Метінвесті.

На її думку, ветерани відзначають здоров’я як найголовніший пріоритет. Тому цей аспект є важливою складовою ветеранської політики. Метінвест активно вдосконалює і розширює програми в цьому напрямку, зокрема контролює їх якість.

«Одна з перших ініціатив – «Метінвест – разом» – це сервіс психологічної підтримки для всіх співробітників і їхніх родин. Для ветеранів ми додали можливість консультацій з військовими психологами та проведення групових зустрічей «ПОБРАТИМ», на яких ветерани в форматі рівний-рівному, під керівництвом досвідчених психологів, діляться досвідом адаптації до мирного життя», – відзначила Світлана.

Крім того, для поліпшення фізичного та психологічного стану ветеранів Метінвест спільно з проєктом «Серце Азовсталі» започаткував програму ветеранських кемпінгів в Карпатах — це реабілітація в горах, що поєднує психолого-психологічну підтримку, оздоровлення, фізичну активність та спілкування в атмосфері довіри.

«Ми переглянули політику медичного страхування і запустили програму «ВЕТЕРАН» для осіб, що демобілізувалися протягом першого року. Ця програма включає підвищений ліміт на стоматологічні послуги, розширене медикаментозне забезпечення, а також покриває лікування хронічних захворювань і травм, отриманих під час служби. Також для ветеранів доступна програма реабілітації через плавання «Вільні хвилі», яка акцентує увагу на інклюзивності», – додала Парова.

Система (ре)інтеграції ветеранів включає навчання колективів для ефективної взаємодії з повернутими ветеранами. Регулярно організовуються тренінги, мета яких – пояснити, як правильно взаємодіяти з ветеранами, з акцентом на повагу, подолання стереотипів і створення довірливих відносин.

«На підприємствах Метінвесту також стало традицією організовувати різноманітні заходи для ветеранів та їхніх сімей – ветеранські толоки, екскурсії на вихідних, вікторини, спортивні змагання тощо. Такі заходи значно сприяють соціальній адаптації ветеранів», – резюмувала спікерка Метінвесту.

Відомо, що Метінвест Ріната Ахметова є лідером серед приватних компаній України за кількістю працевлаштованих ветеранів. З моменту початку війни майже кожен п’ятий співробітник компанії приєднався до збройних сил. На сьогодні до роботи повернулися 959 ветеранів, яким надається психологічна підтримка, програми адаптації та освіти.

Метінвест розробив цілу екосистему адаптації ветеранів, яка включає програми психологічної підтримки, реабілітації, перенавчання, здобуття вищої освіти та підготовку колективів до повернення ветеранів. У 2025 році планується витратити близько $550 тис. на реалізацію цих програм.

Avatar photo
Журналіст "Podii.net"

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image