Якого роду війни прогнозує Франція та які заходи вона вживає для підготовки

14 липня, з нагоди національного свята Дня взяття Бастилії, Франція представила Національний стратегічний огляд (RNS 2025).

Новий огляд створює песимістичний образ сучасного світу та закликає населення готуватися до можливості високої інтенсивності війни.

Дізнайтеся, хто становить загрозу для французів, які підготовчі кроки країна планує робити для можливого конфлікту, та чому підтримка України є важливою для Франції у статті RFI “Реальність російської загрози не має собі рівних”: як Франція готується до великої війни. Далі наведено короткий виклад її змісту.

Ключовим сценарієм RNS 2025 став «невідкладна потреба для Франції та Європи бути готовими до захисту та стримування можливої нової агресії з боку Росії».

Документ зазначає, що «до 2030 року найголовнішою загрозою для Франції та європейських країн є можливість відкритої війни проти серця Європи».

Водночас загроза великомасштабної традиційної (конвенційної) війни на європейській теренах Франції не вважається правдоподібною.

«Можливі нові наступальні дії проти України, а також поблизу Європи – наприклад, у Молдові, на Балканах або навіть проти держав-членів НАТО – з метою перевірити згуртованість Альянсу. Найвищий ризик становить ситуація, коли така агресія співпадатиме з масштабною операцією в іншому регіоні світу, що відволікатиме американські сили», – уточнюється в документі.

У цьому контексті підтримка України стає завданням першочергової важливості для європейців: «Результат конфлікту в Україні має вирішальне значення для Європи. Від нього залежить її майбутнє в сфері безпеки. Тому продовження підтримки України, особливо військової, має стати частиною амбітної європейської стратегії. Захист європейських інтересів також залежатиме від умов стійкого і справедливого миру в Україні, заснованого на дотриманні міжнародного права».

Ціль Франції до 2030 року – «забезпечити матеріальну та моральну боєготовність» для «протистояння разом із союзниками можливому великому конфлікту в центрі Європи».

Вказується, що у випадку участі НАТО у великому конфлікті французька метрополія стане «важливою тиловою логістичною базою», що вимагатиме покращення «цивільно-військового» діалогу між різними відомствами.

Новий стратегічний огляд символізує кінець періоду відносного оптимізму після завершення холодної війни.

Зараз Франція повертається до стратегії підготовки до великого конфлікту.

У новому огляді також приділяється значна увага Китаю, який «представляє собою реальний стратегічний виклик, прагнучи обігнати Сполучені Штати як провідну світову державу до 2050 року».

Особлива увага звертається на інтереси Пекіна та Москви до заморських територій Франції. Планується зміцнити їхній захист.

Також вперше французький стратегічний огляд відкрито висловлює занепокоєння стосовно політики США через переобрання Дональда Трампа.

Avatar photo
Журналіст "Podii.net"

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image