Новий уряд Зеленського: хто покине керівні посади та кого планують призначити міністрами

Новий уряд Зеленського: хто покине керівні посади та кого планують призначити міністрами

16 липня Верховна Рада прийняла відставку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля разом із всім урядом. Наступного дня народні депутати мають призначити Юлію Свириденко новим главою Кабінету Міністрів та визначити нових міністрів.

З матеріалу: «Нова прем’єрка, Юлія Свириденко, зайде до Кабміну з набагато посиленою владою порівняно з тим, коли Денис Шмигаль займав цю посаду. Як і її попередники, Свириденко матиме поруч свого міністра Кабміну. Ймовірним кандидатом на цю посаду є нинішній заступник держсекретаря уряду Костянтин Мар’євич. На відміну від Дениса Анатолійовича, де його “свої” закінчувалися, у Юлії Анатоліївни список лише починається».

Деталі: За інформацією УП, у новому уряді Свириденко об’єднає міністерства економіки, екології та аграрного сектору. Керівництво цим ресурсним міністерством візьме на себе чинний перший заступник Свириденко Олексій Соболев.

Нова прем’єрка може укріпити свої позиції в уряді, призначивши свого поточного заступника Тараса Качку віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції замість Ольги Стефанішиної.

Ольга Стефанішина втратить свою посаду віцепрем’єрки з євроінтеграції – вона також є міністром юстиції та стикається з кримінальними справами та скандалами. Зеленський планує зробити її послом України при Євросоюзі.

Першим віцепрем’єр-міністром у новому уряді може стати міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, який наразі займає посаду віцепрем’єр-міністра з інновацій.

Посаду міністра оборони можуть зайняти чинний прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Нинішній голова Міністерства оборони України Рустем Умєров ймовірно перейде на посаду посла України у США. За словами кількох джерел УП зі складу уряду Зеленського, «якщо Умєров справді сильний у чомусь, то це переговори».

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович планує покинути свою посаду через скорочення пенсійних та соціальних виплат. Поки що не визначено кандидатуру нового керівника Міністерства соціальної політики.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий вимушений подати у відставку через рішення закривати школи з низькою кількістю учнів та об’єднувати виші. Його місце на чолі Міністерства освіти може зайняти його заступник Андрій Вітренко.

Міністр енергетики Герман Галущенко, який є партнером бізнесмена, близького до Зеленського, співвласника студії «Квартал 95» Тімура Міндіча, також планує залишити свою посаду. Його може замінити чинна міністр екології Світлана Гринчук, яку співрозмовники УП в уряді та парламенті називають «людиною Галущенка». З енергетичними питаннями Гринчук пов’язана лише рік роботи як заступника міністра Галущенка з міжнародних справ.

Міністр національної єдності Олексій Чернишов, підозрюваний у отриманні неправомірної вигоди понад 14,5 мільйонів гривень, не лише втратить свою посаду – його Міністерство єдності буде повністю ліквідоване.

Міністр культури та стратегічних комунікацій (МКСК) і дипломат Микола Точицький повернеться до дипломатичної служби. Зеленський має намір призначити Точицького постійним представником України в Раді Європи. Від Міністерства культури планується відокремити підрозділи стратегічних комунікацій та інформаційної політики, трансформувавши їх в одну з агентств, що підпорядковані міністерству.

Кандидатури на посаду міністра культури представлені дві культурні діячки: колишня керівниця Директорату з питань гуманітарної політики Офісу президента та СЕО української креативної агенції Bickerstaff.345 Вероніка Селега і директорка Національного центру «Український дім» Ольга Вієру.

Змінити свої позиції в уряді залишаться ті, хто був призначений у вересні 2024 року: віцепрем’єр-міністр з питань відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр у справах ветеранів Наталія Калмикова та міністр молоді і спорту Матвій Бідний.

Також залишаться своїми позиціями у уряді довготривалі члени Кабміну – віцепрем’єр Федоров, міністр фінансів Сергій Марченко, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко і міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Передісторія:

  • 14 липня 2025 року президент Володимир Зеленський оголосив про пропозицію Юлії Свириденко, першій віцепрем’єр-міністерці та міністеру економіки, очолити уряд.
  • Того ж дня президент повідомив, що чинний прем’єр-міністр Денис Шмигаль у новому уряді обійме посаду міністра оборони.
  • 15 липня Шмигаль подав до Верховної Ради заяву про відставку, що призвело до відставки всього уряду.
  • Парламент розглядатиме заяву прем’єр-міністра 16 липня, а голосування за призначення нового голови уряду та міністрів заплановано на 17 липня.
Avatar photo
Журналіст "Podii.net"

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image