В Азії спостерігається новий спалах коронавірусу. Найбільше нових випадків зафіксовано в країнах південно-східного регіону, зокрема в Гонконзі, Сінгапурі та Таїланді. Медичні установи відзначають збільшення кількості людей, що звертаються по допомогу. Журналіст «24KZ» дізнався, як реагують на це ситуацію влади цих країн і чи варто очікувати нових обмежень.
Уряд держав, де спостерігається активний спалах COVID-19, закликає населення дотримуватися основних правил безпеки, зокрема, носити маски. Після п’яти років від початку пандемії, вірус знову дає про себе знати в країнах Південно-Східної та Східної Азії, його поширення відбувається стрімко, а показники зараження досягають рекордних значень.
КАРТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ COVID-19 ПО КРАЇНАМ
Найвищий рівень захворюваності спостерігається в Китаї, Сінгапурі та Таїланді. Згідно з даними Центру охорони здоров’я Гонконгу, активність вірусу в китайському регіоні досягла максимальних значень за рік. За минулий місяць від ускладнень, спричинених коронавірусом, померло 30 осіб, більшість з яких – особи старшого віку (понад 65 років).
Ситуація на Тайвані є подібною. За останній тиждень до лікарень звернулося близько 10 тисяч осіб, що на 66% більше, ніж на тиждень раніше. Місцевий Центр контролю епідемій прогнозує, що піковий момент спалаху може припасти на червень. Для порівняння: торік пік захворюваності спостерігався на початку липня – тоді було зареєстровано понад 130 тисяч звернень за сім днів.
У Сінгапурі також спостерігається зростання випадків зараження. Зафіксовано більше 14 тисяч нових випадків, що являє собою приріст на 28% у порівнянні з минулим тижнем. Кількість госпіталізацій зросла на третину. Проте Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що нових мутацій, які викликали б загрозу, поки що не виявлено. Фахівці вважають, що зростання чисельності заражень не пов’язане з новими штамами, а є наслідком зниження колективного імунітету. Тим не менш, громадянам рекомендовано зберігати пильність і носити маски в людних місцях.
У Таїланді, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, за минулий тиждень до медичних закладів звернулося понад 16 тисяч осіб. За цей же період померло шість пацієнтів, однак лікарі зазначають, що в основному хвороба протікає в легкій формі.
Йонг Пувораван, вірусолог медичного факультету Університету Чулалонгкорн:
– Вірусні підвиди коронавірусу досить швидко змінюються. Це призводить до появи нових різновидів, тому використовувані вакцини не завжди в змозі повністю запобігти їхнім розповсюдженням. Проте останні варіанти COVID-19 викликають лише легкі симптоми і можуть лікуватися так само, як інші респіраторні інфекції. Нам важливо закликати людей дотримуватися базових правил безпеки, особливо в громадських закладах.
ЕКСПЕРТИ: ВАКЦИНАЦІЯ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ГОЛОВНИМ ІНСТРУМЕНТОМ У БОРОТЬБІ З COVID-19
На думку дослідників з Каліфорнійського університету, вакцинація є основним засобом у боротьбі з COVID-19. Попри зменшення масштабів пандемії, вірус продовжує зазнавати мутацій, отже, існує потреба в ефективному захисті, особливо для груп з високим ризиком. Експерти відзначають, що нинішні вакцини не надають тривалого імунного захисту. Виникає питання про необхідність регулярних ревакцинацій, схожих на сезонну вакцинацію від грипу.
Артур Рейнгольд, професор епідеміології Каліфорнійського університету:
– Сьогодні бустерні щеплення колються набагато рідше. Люди сумніваються в їхній ефективності, особливо щодо запобігання передачі вірусу. Також є побоювання щодо довгострокової безпеки вакцин. Проте багато з цих тривог безпідставні. У нас немає надійної довгострокової статистики, що підтверджує ефективність будь-якої вакцини чи лікарської терапії.
В США ЗАТВЕРДЖЕНО НОВУ ВАКЦИНУ ПРОТИ COVID-19
Нещодавно американське управління з контролю за продуктами і ліками дало зелене світло новій вакцині проти коронавірусу. Проте використовувати її зможуть лише певні категорії осіб: дорослі старше 65 років та підлітки від 12 років, які мають хронічні захворювання, що підвищують ризик важкого перебігу COVID-19. Вакцина продемонструвала свою безпеку та ефективність під час клінічного випробування на 30 000 добровольців.
ЗА П’ЯТЬ РОКІВ ВІД ПАНДЕМІЇ COVID-19 ПОМЕРЛО 7 МЛН ОСІБ
З початку пандемії коронавірусу, що була оголошена п’ять років тому, загальна кількість жертв сягнула 7 мільйонів по всьому світу. Водночас, згідно з оцінками ВООЗ, реальна кількість померлих може становити до 20 мільйонів. В період активного поширення COVID-19, уряди країн застосували надзвичайні обмежувальні заходи, запровадивши локдауни та обмежуючи свободу пересування населення на кілька місяців. Ці заходи торкнулися 2,5 мільярда людей. І, попри те, що з моменту початку пандемії пройшло п’ять років, людство досі не набуло колективного імунітету до COVID-19. ВООЗ постійно координує свої дії для обміну інформацією про нові штами вірусу та лікувальні методи.