Що означає, коли кішка “буцає” головою

Фахівці пояснили, чому коти час від часу притискаються лобом або мордочкою до людей, а також як вони поводяться так само з іншими тваринами.

Чому кішка

Колаж Podii.net, фото ua.depositphotos.com.

Багато власників пухнастиків помічали, як їхні кішки починають “товктися” головою об них. На перший погляд це виглядає кумедно, але у цієї поведінки є глибший зміст. Експерти розповіли, чому коти так поводяться, та що саме вони хочуть цим показати.

До речі, раніше ми вже з’ясовували, чому кішки часто їдять поруч зі своїми господарями — причина цього досить зворушлива.

Навіщо кішки буцаються та мурчать

Поведінковий спеціаліст Аманда Кемпіон (Amanda Campion), яку цитує британське видання Express.co.uk, роз’яснила, чому коти можуть “товктися” головою не лише об людей, а й об інших тварин у домі.

Можливо, ви неодноразово помічали, як ваша кішка ніжно штовхає вас головою або торкається лобом. Це може бути ваша рука, плече чи обличчя. Таку поведінку тварини демонструють не тільки щодо людей, а й у стосунках з іншими котами або домашніми улюбленцями. Але що за цим ховається?

Як стверджує Аманда, це поведінка, яка свідчить про тісний контакт. В науковій термінології таке “буцання” називається “бантинг”. Це спосіб, яким кішки демонструють симпатію, довіру та зв’язок. Також через це вони передають свій запах – вам, іншій тварині або предметам у своєму середовищі.

Як зазначають у Rescue Vets, кішки мають спеціальні залози з ароматичними феромонами, розташовані на різних частинах тіла – щоках, губах, лобі, боках, подушечках лап та на хвості. Коли кіт “буцає” вас, він залишає на вас свій запах, маркуючи вас як частину своєї території. Таким чином кішка ніби каже: “Ти мій, я тобі довіряю, ти зі мною”.

Окрім того, подібна поведінка допомагає кішкам краще адаптуватися до оточення, створюючи для себе відчуття безпеки та спокою.

Отже, коли кішка притискається до вас головою, це може свідчити про кілька речей:

  • вияв любові — ніби говорить: “Радий тебе бачити, зверни на мене увагу”;
  • позначення своєї “власності” — “Ти трохи інакше пахнеш, я це виправлю”;
  • емоційна підтримка — “Я відчуваю, що тобі сумно, і хочу бути поруч”;
  • спроба встановити контакт, якщо це нова кішка — “Хочеш познайомитися?”

Незалежно від причини, яка стоїть за таким лагідним жестом, варто відповідати взаємністю. Трохи уваги, погладжування чи ласкаве слово можуть зробити вашу кішку по-справжньому щасливою.

Avatar photo
Журналіст "Podii.net"

Сидоренко Ю.

Події Новини - podii.net
Додати коментар

CAPTCHA ImageChange Image