Канцлер Німеччини сподівається покращити відносини зі Сполученими Штатами, апелюючи до сімейної історії Дональда Трампа, пов’язаної з Німеччиною.
Фото: колаж.
Новий очільник німецького уряду Фрідріх Мерц запропонував незвичний підхід до налагодження контактів із Дональдом Трампом — він хоче скористатися німецьким корінням президента США, щоб запросити його відвідати країну. Як повідомляє Politico, Мерц оголосив про своє запрошення Трампу до невеликого села у Західній Німеччині, де свого часу мешкав його дідусь, Фрідріх Трамп, до того як у 1885 році у віці 16 років вирушив до Америки.
"Я запропонував йому приїхати до Німеччини і відвідати місце, звідки походить його родина. Ми поїдемо туди разом", — поділився Мерц під час виступу на бізнес-форумі в Берліні.
Чи пристане Трамп на це запрошення, наразі невідомо. Однак, попри те що він неодноразово критикував Німеччину, Трамп не приховує гордості за своє походження. Під час зустрічі з тодішньою канцлеркою Ангелою Меркель у 2019 році він сказав: "У моїй крові тече німецька мова".
Зараз Мерц готується до свого першого візиту до США на посаді канцлера. Точна дата ще не оголошена, проте сам він наголосив, що це відбудеться "в найближчому майбутньому".
Після останніх парламентських виборів у ФРН Мерц уже мав змогу поспілкуватися з Трампом двічі. Востаннє вони говорили під час візиту Мерца до Києва, де він був разом з Еммануелем Макроном, Кіром Стармером та Дональдом Туском.
Водночас Politico зауважує, що не ясно, як саме відреагує місцеве населення Каллштадта — села, звідки походив дід Трампа. У 2016 році, напередодні його перемоги на президентських виборах, чимало мешканців села заявляли, що не мають до нього інтересу.
"Чесно кажучи, нам байдуже до Трампа. Він ніколи тут не з’являвся, і, схоже, ми йому також не цікаві", — сказав тоді один із жителів.
Мерц і Трамп зійшлися на необхідності санкцій проти Росії
Нагадаємо, що раніше Фрідріх Мерц заявив про можливість запровадження нових санкцій ЄС проти Росії, якщо найближчими днями не буде досягнуто конкретних результатів у переговорах щодо припинення війни.