Державний секретар США зазначив, що ця війна не може бути завершена лише військовими методами.
Після серії двосторонніх зустрічей, Сполучені Штати почали глибше розуміти позицію Росії щодо конфлікту в Україні. Про це повідомив державний секретар Марко Рубіо в інтерв’ю виданню The Free Press.
«Можна сказати, що ми змогли краще вникнути в російське бачення. Лише після серйозного діалогу, вперше за останні три роки, ми справді почали розуміти їхні наміри», – прокоментував Рубіо.
Він також висловив сподівання, що невдовзі з’явиться можливість досягти мирного врегулювання між Росією та Україною, адже, за його словами, «ця жорстока війна має завершитися, оскільки не існує військового шляху до її вирішення».
«Ми вичерпали максимум зусиль. Було докладено значної праці та ресурсів на найвищих щаблях американської влади. І надалі продовжимо діяти, доки є хоч якийсь реалістичний шлях до миру. Але якщо зрештою стане очевидно, що сторони надто далекі одна від одної і діалогу майже немає, тоді, можливо, нам доведеться переорієнтувати увагу на інші глобальні виклики», – пояснив політик.
Він також наголосив, що Сполучені Штати не є безпосереднім учасником цієї війни, проте прагнуть сприяти її завершенню.
«Так, сторони можуть бути надто розділені, проте я зберігаю надію, що це не так. Необхідно залишатися оптимістами. Ми повинні бути готові, як це робимо зараз, докладати максимум зусиль, аби допомогти налагодити діалог. Я сподіваюся на успіх, хоча остаточне рішення – за Україною та Росією. Вони самі повинні вирішити, чи готові йти назустріч одне одному, і ми маємо побачити конкретні кроки в цьому напрямку», – додав Рубіо.
Ситуація навколо мирних перемовин щодо війни в Україні
Нагадаємо, що Марко Рубіо вирішив не брати участі у перемовинах щодо України, які мали відбутися в Лондоні 23 квітня. За інформацією агентства Reuters, це рішення стало серйозною перепоною для дипломатичних зусиль високого рівня, спрямованих на пошук виходу з воєнного конфлікту.
У той самий час Президент України Володимир Зеленський наголосив, що держава відкрита до будь-яких форматів переговорів, які можуть сприяти припиненню бойових дій. Він підкреслив, що пріоритетом для всіх партнерів має стати збереження людських життів.