Завдяки службі зайнятості більше 2 тисяч школярів Дніпропетровщини відвідали провідні підприємства

Побачити роботу підприємств області, що входять у ТОП – 100 світових компаній, ознайомитись з новітніми розробками та досягненнями в аграрному секторі, спостерігати за процесом впровадження інноваційних технологій та роботою високотехнологічного устаткування, а головне – з’ясувати перспективи зайнятості у регіоні — такий шанс отримали старшокласники Дніпропетровського регіону завдяки професіографічним екскурсіям «Підприємства регіону очами школярів», що організувала обласна служба зайнятості

 

Профорієнтаційна робота Дніпропетровської обласної служби зайнятості спрямована на забезпечення молоді актуальною інформацією про підприємства свого регіону, реальний або очікуваний попит на конкретні професії, вимоги професії до особистості, умови праці. Найбільш дієвий шлях реалізації цього напрямку роботи — професіографічна екскурсія, що проводиться з метою спонукати молодь до підвищення активності в особистому і професійному самовизначенні, сформувати позитивний настрій до трудової діяльності, повагу до професій та результатів праці, підвищити престижність перспективних затребуваних професій.З початку 2018 року спеціалісти Дніпропетровської обласної служби зайнятості провели 75 професіографічних екскурсій під гаслом «Підприємства регіону очами школярів», де 2056 школярів мали можливість наочно ознайомитися з роботою провідних ринкоутворюючих підприємств регіону.

В рамках заходів старшокласники області відвідали найрізноманітніші підприємства області: від тих, що входять у ТОП – 100 світових компаній, найбільші електросталеплавильні та підприємства гірничо-металургійного комплексу України, підприємства транспортної галузі та медичної сфери, установи правоохоронної галузі до виробників в галузі харчової промисловості.

Завдяки цікавим пізнавальним екскурсіям школярі ознайомилися із найсучаснішими технологіями виробництва та високотехнологічним устаткуванням, новітніми розробками та досягненнями, спостерігали за процесом роботи та побачили впровадження інноваційних технологій, дізналися, спеціалісти якого освітньо-кваліфікаційного рівня потрібні сьогодні та на перспективу, визначили перспективні напрямки зайнятості в аграрному секторі, з’ясували умови праці, перспективи розвитку та заробітну плату, поспілкувалися зі справжніми професіоналами виробництва.

Організатори зустрічі акцентували увагу підлітків на безперечну перспективність презентованих роботодавцями професій. Особливу зацікавленість учнів викликала можливість спробувати попрацювати за обладнанням та стати на певний час майстром справи.

Не залишились поза увагою й перспективні та цікаві для молоді спеціальності ІТ напрямку. Старшокласників ознайомили з сучасними освітніми проектами для молоді, а саме: створення WEB-сайтів, 3D-моделювання, основи Інтернет-продажів.

З метою наочного ознайомлення зі змістом актуальних професій фахівці служби зайнятості провели ряд екскурсій до Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти ДСЗ для старшокласників міста Дніпро.

Професіографічна екскурсія – це завжди пізнавально та цікаво. А головне, замислитись, як і де треба навчатися, яку професійну освіту здобути, щоб у майбутньому зайняти почесне місце серед працівників таких сучасних, перспективних, стабільно працюючих підприємств.

Профорієнтаційна робота служби зайнятості безумовно сприяє професійній ідентифікації молоді, зокрема випускників шкіл, до напрямків зайнятості саме свого регіону.

Поделиться ссылкой:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.