Новації в роботі служби зайнятості – прискорення працевлаштування безробітних

Одним із першорядних завдань у діяльності Дніпропетровської обласної служби зайнятості є турбота про тих людей, які шукають роботу. Завдяки модернізації та розвитку державної служби зайнятості у роботу впровадженні нові активні програми для швидкого повернення шукачів роботи до зайнятості.

Сьогодні Дніпропетровська служба зайнятості вже застосовує у своїй роботі сучасні онлайн-сервіси, новітні форми, методи і підходи на засадах рекрутингу. Налагоджена комунікація з роботодавцями щодо підбору персоналу шляхом електронного спілкування, завдяки якому збільшено кількість послуг для максимального задоволення потреби.

З початку 2018 року послугами Дніпропетровської обласної служби зайнятості скористались 105,4 тисяч громадян. За сприяння Дніпропетровської служби зайнятості у січні – вересні 2018 року на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовані 49,6 тис. осіб, з них – 35,2 тис. осіб – безробітні, що є найкращим показником в Україні за абсолютним значенням. Рівень працевлаштування безробітних склав 46,8%.

Такі показники були досягнуті завдяки застосуванню у роботі принципово нових технологій та методів, спрямованих на запобігання довготривалому безробіттю та наданню послуг відповідно до індивідуальних характеристик кожного шукача роботи. Технологія профілювання безробітних запроваджена для оцінки можливості працевлаштування безробітних та на початкових етапах дозволяє виявити групи безробітних з високим ризиком довготривалого безробіття та надавати їм послуги, що прискорять їх працевлаштування. Соціальний супровід під час та після працевлаштування за підходом кейс-менеджменту передбачає постійний зв’язок безробітного та фахівця служби зайнятості та, у разі необхідності, залучення соціальних партнерів для вирішення певних питань з метою прискорення працевлаштування.

У перспективі – впровадження інституту кар’єрного радника, що дозволить забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості, якісне надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи відповідно до індивідуальних планів надання послуг та працевлаштування між кар’єрним радником та безробітним.

Триває активна співпраця з роботодавцями щодо забезпечення їх кваліфікованими кадрами. З обласною службою зайнятості співпрацює майже 12 тисяч роботодавців, активна взаємодія з якими дала змогу у 2018 році отримати понад 65,5 тисяч вакансій і ця цифра є однією із найбільших в Україні. За цей час за нашою допомогою укомплектовано більше 45,9 тис. вакансій. І тут ми теж займаємо одну з лідируючих позицій у державі.

Сьогодні служба зайнятості має значні можливості для забезпечення потреб роботодавців у робочій силі та укомплектування вакансій. Ми надаємо послуги з використанням сучасних технологій: електронний кабінет роботодавця, он-лайн співбесіда з шукачами роботи, відеорезюме, відеопрезентація вакансій.

Одним із досягнень Дніпропетровської обласної служби зайнятості є запровадження елементів дуальної форми освіти у професійному навчанні безробітних з вересня 2017 року. На замовлення роботодавців регіону 56 безробітних, у т.ч. 9 учасників АТО, пройшли навчання та працевлаштувалися на підприємства області.

Профорієнтаційна робота вкрай важлива для служби зайнятості, адже дозволяє кожній людині максимально відкрити свій потенціал. Ми пропонуємо різні напрямки та форми роботи з молоддю: професіографічні екскурсії, Дні кар’єри, профорієнтаційні Проекти та Квести.

Поделиться ссылкой:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.